Čokoládové pralinky

Suroviny 25 - 30 ks dle velikosti

300 g mléčné čokolády-dle potřeby
Na náplň:
50 g smetany na šlehání 33%
100 g mléčné čokolády
50 g pražených nesolených arašídů
40 g kandované pomerančové kůry

Postup přípravy receptu

  1. Jako první připravíme náplň. V menším rendlíku přivedeme k varu smetanu, odstavíme a vmícháme nasekanou čokoládu. Mícháme až do úplného rozpuštění čokolády. Nakonec přidáme jemně nasekané arašídy a pomerančovou kůru.

  2. Mléčnou čokoládu použijeme nejlépe ve tvaru čoček, pokud máme tabulkovou, tak ji nasekáme na menší kousky. Pokud chceme lesklé pralinky, které nám "nevykvetou" tukem, tak musíme čokoládu vytemperovat. V malém množství a v domácích podmínkách se dá použít technika očkování, kdy se větší část čokolády z celkového množství rozehřeje na cca 45°C a pak se vmíchává zbytek nasekané čokolády a tím se zchladí. Když má čokoláda 31°C, tak s ní začneme pracovat a po celou dobu se snažíme tuto teplotu udržet.

  3. Do misky vhodné do mikrovlnné trouby dáme zhruba 2/3 připravené čokolády. Vložíme do mikrovlnné trouby a při sníženém výkonu začneme čokoládu rozpouštět. Ze začátku v intervalech cca 10 sekund vždy misku vyjmeme a čokoládu promícháme. Ke konci už mícháme intenzívněji a průběh kontrolujeme častěji, čokoládu rozpustíme na teplotu cca 43-45°C. Ke kontrole použijeme teploměr.

  4. Do rozpuštěné čokolády po větších částech intenzívně vmícháváme zbylou čokoládu, až do doby, kdy získáme teplotu 31°C. V tom okamžiku začneme s čokoládou pracovat.

  5. Prohlubně v silikonové formě na pralinky vymažeme štětečkem čokoládou, odložíme do chladu a po zatuhnutí případně zopakujeme, pokud se nám zdá vrstva tenká. Opět necháme čokoládu ztuhnout a pralinky naplníme. Shora pralinky "uzavřeme" čokoládou a necháme ztuhnout už důkladně. Pak pralinky z formy vyjmeme - vyloupneme.

Poznámka od kuchařky

Množství čokolády je jen orientační, záleží na velikosti pralinek. Doporučuji použít formu spíš na větší pralinky, než na menší. Kdo má menší formu, tak bych pak arašídy spíše jemněji nastrouhala a kůru velmi jemně nasekala.

Tyto pralinky mám spíše k rychlejší spotřebě a uchovávám je v chladu.

Komentáře k receptu Čokoládové pralinky

K receptu nejsou žádné komentáře.