Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Sladké velikonoční pečení. Drobné cukroví s jarním motivem k Velikonocům rozhodně patří
Zdroj: Toprecepty.cz

Velikonoční svátky u nás znamenají i množství nejrůznějších domácích sladkých moučníků. Kromě beránků, mazanců a jidášů pečeme v mnohých rodinách i jiné sladkosti pro koledníky, návštěvy, děti i jen tak na chuť.

Různé drobné cukroví a perníčky ozdobí velikonočně nazdobený stůl podobně jako ten vánoční. Podívejme se společně do naší bohaté databáze.

Velikonoční perníčky

Velikonoční perníčky pečeme ze stejného těsta jako ty vánoční, jen vykrajujeme velikonoční tvary. Nejrůznější motýlky, zajíčky, ptáčky, kuřátka, ovečky, kytičky a jiné jarní motivy koupíme dnes všude v domácích potřebách. Zdobíme je většinou barevnějším zdobením než při vánočním pečení. Barevné polevy koupíme hotové nebo klasickou polevu obarvíme potravinářskými barvami. Také barvené potahové hmoty zde najdou uplatnění. Jen doporučujeme zlaté pravidlo, že nic se nemá přehánět.

Velikonoční linecké

Tak jako se vánoční cukroví neobejde bez lineckého pečiva, ani velikonoční linecké by nemělo na míse chybět. Většinou to bývá tvar vajíčka, ale můžete zkusit i kuřátka, zajíčky nebo jiné postavičky z jarní přírody.

Cukroví do formiček

I do formiček lze dát velikonoční cukroví. Většinou pečeme kokosové pracny, ale do "jarních" formiček můžete dát i žloutkové cukroví nebo jiné těsto. Určitě nebudete zklamáni.

Nepečené drobnosti pro radost dětí

Kuřátka a jiná zvířátka vytvoříme z nepečené hmoty podobně jako včelí úlky (vosí hnízda). Už jsou v prodeji i typické jarní formičky – vejce, kuře, zajíc. I kuřátka z piškotů a jiné vtipné dezerty se budou líbit.

Čokoláda s velikonočními motivy

V prodeji jsou nejrůznější silikonové formičky na pralinky ve tvaru vajíček a jiných typicky jarních nebo velikonočních motivů. Nechte se vést naší šikovnou uživatelkou a jejími recepty a můžete začít tvořit. Děti budou nadšené.

Žloutkové zákusky

Různé řezy a zákusky s množstvím žloutků najdou jistě své obdivovatele. Jejich jemná chuť a lákavý vzhled uspokojí nejednoho mlsouna. Upéct žloutkové věnečky s naším návodem zvládnou i mnozí začátečníci.

Dorty a dortíky

Také dorty přizpůsobujeme roční době nebo příležitostem. Jaro oplývá jásavými barvami, ale mějme na paměti, že nic se nemá přehánět a v případě barev jde i o vkusnost při jejich kombinování.

Jak vidíte, stačí zalistovat a nechat se inspirovat nebo zapojit vlastní fantazii.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více