Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 nejlepších receptů na biskupský chlebíček. Jak chlebíček upéct a čím ho ozdobit
Zdroj: Top recepty

Biskupský chlebíček je chutný moučník z třeného těsta, který pečeme ve formě a poléváme čokoládovou polevou. K pečení máme buď zaoblenou formu na srnčí hřbet, nebo těsto můžeme upéct v menší dortové formě.

Třené těsto doplníme oříšky, sušeným nebo kandovaným ovocem či sekanou čokoládou. Těsto můžeme i okořenit, ochutit kokosem, mákem, citrusovou kůrou a šťávou nebo obarvit kakaem. Vláčnost příznivě ovlivní strouhaná zelenina nebo ovoce (banány, mrkev, jablka, cuketa, červená řepa). Upečený chlebíček vždy polijeme čokoládovou polevou, která korpus hezky uzavře, aby nevysychal.

  1. Biskupský chlebíček II
  2. Makový chlebíček
  3. Chlebíček z bílků
  4. Biskupský chlebíček se sušeným ovocem
  5. Tvarohový chlebíček s kandovaným ovocem
  6. Zázvorový chlebíček
  7. Pohankový biskupský chlebíček

1. místo

Úplně klasický třený chlebíček z másla je plný oříšků, ovoce a čokolády. Důležitý je správně ušlehaný sníh z bílků. Těsto lze upéct i v jiné než chlebíčkové formě. K bezchybnému výsledku pomůže naše návodné video.

2. místo

Část tuku v tomto receptu nahradí mletý a spařený mák. Chlebíček ochutí i rozinky a mleté ořechy. Tmavší těsto po upečení polijeme bílou čokoládou nebo cukrovou polevou s citronem nebo rumem. Tím dosáhneme hezkého barevného kontrastu.

3. místo

Chlebíček, ve kterém šikovně zpracujeme bílky zbylé po nějakém větším pečení. V podobných těstech se do sněhu z bílků vmíchá rozehřátý vlahý tuk. Těsto je obohaceno sekanou čokoládou, rozinkami a kandovaným ovocem.

4. místo

Recept pro ty, kdo nemají v chlebíčkách rádi kandované ovoce. Klasický recept, který ochutí sekané ořechy, citrusová kůra, sekaná čokoláda a sušené ovoce. Upečený korpus polijeme čokoládovou polevou.

5. místo

Zvláčnění těsta obstará tvaroh, do těsta patří kandované ovoce nebo kandovaná citrusová kůra. Jinak se jako u téměř všech chlebíčků šlehá sníh z bílků, který se nakonec lehce do těsta "zabalí".

6. místo

Tento chlebíček zvláčňují jablka a rum a ochutí čerstvý strouhaný zázvor. Takový chlebíček bude vonět do daleka. Když ho po upečení polijeme čokoládou, která povrch uzavře, zůstane vláčný a voňavý dlouho.

7. místo

Recept, který dokazuje, že mlsat lze i zdravě. Vařená pohanka, tvaroh, jogurt a jablko hmotu zvláční. Místo mouky stačí pudinkový prášek, takže recept je bezlepkový. A třtinový cukr plný minerálů tento výčet zdravých  surovin zakončuje. Místo prášku do pečiva můžeme použít jako kypřidlo vinný kámen.
Biskupské chlebíčky patří k svátečním moučníkům, protože jsou plné chutí a krásně vypadají. S našimi vychytanými recepty by mnohé z nich mohli zvládnout i začátečníci.
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky

Marie

Náhodný recept Zobrazit více

Nejnovější recepty Více