Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

7 dobrot s rebarborou: Připravte si sladkokyselý koláč, kynuté knedlíky nebo náplň do palačinek
Zdroj: Top recepty

Sezóna rebarbory nás přímo vybízí zapátrat po receptech, do kterých ji lze použít. Rychle rostoucí listy vylamujeme a očištěný řapík zpracujeme nejen do řady moučníků, ale i do sladkých hlavních jídel.

Vyberte si některý z nejoblíbenějších receptů s rebarborou a připravte si sladkokyselou dobrotu. Protože právě začínají dozrávat jahody, vyzkoušejte rebarboru kombinovat právě s nimi, ale nebojte se zapojit fantazii a vymyslet i jiné zajímavé kombinace.

  1. Dvoubarevná růže z kynutého těsta
  2. Šátečky s pudingem a rebarborou
  3. Palačinky s rebarborou, brusinkami a jahodami
  4. Rebarborový koláč se sněhovou čepicí
  5. Marmeláda z jahod a rebarbory
  6. Hrnkový koláč s rebarborou
  7. Kynuté knedlíky s rebarborou

1. místo

Rebarboru používáme do řady buchet a koláčů. V tomto kynutém koláči její kyselou chuť kombinujeme se sladkými jahodami a výsledkem je na pohled krásný moučník. Díky tvarohu v náplni je moučník velmi chutný a vláčný.

2. místo

Jednoduchá práce s listovým těstem nám nabízí připravit rychlý moučník, ve kterém se snoubí sladkokyselá chuť rebarbory a jemný vanilkový puding. Upečené šátečky jemně poprášíme cukrem moučkou a lahodná dobrota je hotová.

3. místo

I palačinky můžeme kombinovat s rebarborou. Jejím povařením spolu s jahodami a brusinkami získáme originální náplň. Palačinky naplňte a na talíři dozdobte šlehačkou. Nevíte, podle jakého receptu je usmažit? Vyberte si některý z oblíbených postupů.

4. místo

Koláč, posypaný rebarborou a po částečném upečení potřený vysokou vrstvou bílkového sněhu, bude bezkonkurenční dobrotou na vašem stole. Moučník je posypaný strouhanými ořechy či lupínky mandlí a  málokdo mu odolá.

5. místo

Z rebarbory a jahod připravujeme dokonce skvělou marmeládu, kterou mažeme na chléb, palačinky, vánočku či přidáváme do bílého jogurtu. Rebarbora je výrazně kyselá, proto potřebuje marmeláda více přisladit.

6. místo

Hrníčková buchta s drobenkou je rychlá a jednoduchá. Na vymazaný a vysypaný plech vylijeme těsto, které poklademe spařenou rebarborou a ovocem, např. jahodami, a pak už jen posypeme drobenkou

7. místo

Kynuté knedlíky plníme nejen jahodami, meruňkami či švestkami, ale určitě i rebarborou. Hotové knedlíky pak už jen na talíři dochutíme. Nejčastěji se používá strouhaný tvaroh, cukr moučka a rozehřáté máslo.  

Stále váháte jakou dobrotu s rebarborou připravit? Podle následujícího video-receptu se vám určitě podaří chutný koláč s rebarborou a tvarohem.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky