Přejít k obsahu | Přejít k hlavnímu menu | Přejít k vyhledávání

Jak připravit tvarohovou náplň do palačinek? Vychutnejte si je s lahodně a originálně ochuceným tvarohem
Zdroj: pixabay, RitaE

Upečené palačinky dochutíme různými náplněmi jako marmeládou, povidly, nutellou, čokoládovou pomazánkou či ovocem. Jednou z nejoblíbenějších náplní je také tvarohový krém. Poradíme vám, jak ho připravit a originálně ochutit.

Tvarohovou náplň do palačinek doma rychle a jednoduše připravíme během pečení palačinek. Díky různým způsobům ochucení tvarohu má tato náplň mnoho variant, a tak si ji můžeme užít v mnoha provedeních.

Jak připravit a čím ochutit tvarohovou náplň do palačinek

Pro přípravu tvarohové náplně použijeme čerstvý měkký tvaroh a různé další ingredience na ochucení. Vše promísíme šlehačem, případně nám postačí i pouhé promíchání lžící a směs ihned můžeme natírat na upečené palačinky. Do tvarohové náplně přidáme například:

  • vanilkový cukr - cukr osladí tvaroh a dodá příjemné vanilkové aroma. Pro nejjednodušší variantu tvarohové náplně postačí pouze toto jednoduché ochucení.
  • med či sirup - osladit a ochutit tvaroh můžeme i různými medy a sirupy. Použít lze nejen kupované, ale i doma vyráběné sirupy, jako například pampeliškový med, respektive sirup.
  • marmeládu či povidla - další variantou je dochucení marmeládou či povidly, které vmícháme do tvarohu. Nejen že tvaroh osladíme, ale dodáme mu ovocnou chuť a barvu.
  • ovoce - do tvarohu vmícháme nakrájené ovoce, nebo ovoce s tvarohem dokonce umixujeme, abychom dosáhli jemné konzistence. Podle použitého ovoce a našich chuťových požadavků posoudíme, zda náplň ještě dosladit či ne. Použít můžeme čerstvé, mražené i kompotované ovoce.
  • skořici či skořicový cukr, kakao, granko - všechny tyto oblíbené ingredience nám tvaroh příjemně dochutí.
  • nastrouhanou citronovou kůru - která se k tvarohu také velmi hodí. Oblíbená kombinace je například tvaroh, spařené rozinky, vanilkový cukr a citronová kůra.
  • nutellu, oříškové a čokoládové pomazánky - dobře prošleháme s tvarohem a máme chutné tvarohové mazání během chvilky hotové.
  • nasekané ořechy - použít můžeme kuchyňského robota nebo nasekat oříšky ručně. Hodí se např. ořechy vlašské, lískové či mandle.

Některé suroviny se dají různě kombinovat, ale opatrně - méně je někdy více. Pokud přemýšlíte nad alternativou k tvarohu, pak lze pro přípravu obdobné náplně do palačinek použít i mascarpone, zakysanou smetanu, smetanový jogurt či riccotu.

Palačinky se mohou s jednoduchou tvarohovou náplní dokonce i zapékat. Jak na to, vám poradí následující krátký video-recept:

A s čím máte nejraději palačinky vy? Budeme rádi za vaše tipy do komentářů pod článkem.

Komentáře

Přidat komentář

Přidat komentář

Další tipy a triky