Pruhovaný zákusek

Suroviny

2x kulaté sušenky Albert
1 vanilkový pudink
300 ml vody
2 lžíce cukru
125 g másla
2 lžíce kakaa
kokos

Postup přípravy receptu

 1. Uvaříme pudink z pudinkového prášku, cukru a vody. Do ještě teplého pudinku zašleháme na kousky nakrájené máslo. Polovinu krému dáme do mikrotenového sáčku, do druhé poloviny zašleháme 2 lžíce kakaa a dáme do druhého sáčku. Nahoře zavážeme.

 2. Sušenky z jednoho balíčku poskládáme vedle sebe a pomocí sáčku, kterému jsme ustřihli růžek, nastříkáme krém. Sušenky z druhého balíčku naskládáme na ty první, trochu přitlačíme, aby se světlý krém dostal i do krajů.

 3. Na vrchní sušenky opět nastříkáme krém z druhého sáčku. A pak už skládáme komínky, vždy trochu přitlačíme, aby se tmavý krém dostal do krajů. Chce to trochu trpělivosti, ale jde to.

 4. Raději uděláme 2 nebo 3 menší roládky, než jednu, lépe se s tím pak pracuje. Když nám trochu krému vyleze ven, nevadí, nakonec rolády potřeme zbylým krémem a posypeme kokosem.

 5. Dáme do lednice vychladit. Roládu nakrájíme šikmo, aby vynikly proužky. Krájet jde dobře, sušenky pěkně změknou. Můžeme ozdobit šlehačkou.

Komentáře k receptu Pruhovaný zákusek

 • Irena Irena(neregistrovaná)

  Vynikající záležitost,ale používám sušenky Be-Be jedny světlé a jedny tmavé a kakao být nemusí.A pak zabalím do potravinářské folie a na 2hod. do lednice a během chvilky je po dobrotě.<3:-K

  Odpovědět

 • Dáša Dáša(neregistrovaná)

  Dělám podobný moučník z BeBe sušenek a tvarohového krému. Sladkým tvarohem spojuji střídavě světlé a kakaové sušenky a jsou tak moc dobré:-)<3

  Odpovědět

 • Bohuslava Bohuslava (neregistrovaný)

  innael:Voda je tam, protože se sušenky nasáknou a mají výraznější chuť.:-))

  Odpovědět

 • Eliška Eliška(neregistrovaná)

  :yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes::yes:..........

  Odpovědět

 • Jitka B Jitka B

  Dělala jsem na pouť, všem chutnalo :-8. Je to dobré a rychlé, posílám bod :yes:.

  Odpovědět

 • aranosi aranosi

  super:yes:+17

  Odpovědět

 • plotna plotna

 • yanull yanull(moderátorka)

  Dělám ho také, jen s jiným krémem a tak vím, že je výborný, posílám 15. bodík :-p:yes:

  Odpovědět

 • indulina28 indulina28

  perfekni jednoduchy ale moc dobry urcite:yes:

  Odpovědět

 • pipre pipre

  Innael, moučník vypadá moc hezky:yes: Tím igelitovým sáčkem se mi to zdá také jednodušší a hlavně vidím nanášení stejnoměrné vrstvy. Viděla jsem na videu cukrářským sáčkem a zdobící trubičkou i nanášení krému na rozřezané plátky dortu do elipsy a hodlám to také zkusit. Právě kvůli té stejnoměrně vysoké vrstvy, kterou pak jen lehce rozetřu. Budu tento týden péct dort, tak to vyzkouším....jinak bodík jsem dala už dřív :-)

  Odpovědět

 • terka terka(neregistrovaná)

  Uuuuuuuuuua, to vypadá krásně. A navíc, je to jednoduché. Občas děláváme, ale kokosové či se Salko krémem:yes:

  Odpovědět

 • Betyna Betyna

  Aha, každý si najde svůj způsob, já vždycky vezmu sušenku do ruky, máznu nožem, přilepím a jedu, ono je to v podstatě jedno, jak každému vyhovuje. krém jsem dělala i s mlékem, ale s vodou se mi zdá do těchto řezů jakýsi lepší, jakoby pak lépe nasákly nebo co, a zdá se mi to takové chutnější.

  Odpovědět

 • innael innael(autor receptu)

  Betynko, do sáčků se to dává proto, že je to pak rychlejší, než mazat nožem - aspoň mně to nožem trvá dlouho :-)). Když mám ty sušenky rozložené, tak pak se to sáčkem rychle natlačí doprostřed sušenky a ta druhá se na to namáčkne, tím se náplň dostane všude.

  Já taky nejdřív stavím "komínky", na fotce je to už položené, protože se to kácelo :-).

  Odpovědět

 • Betyna Betyna

  :-K já ten puding taky vařívám s vodou, jak se to smíchá pak s máslem tak je to dobré, dělám to i do BEBE sušenek - ale proč dávat ty náplně do sáčků? Mažu to normálně nožem a napřed sušenky nestavím na hranu, ale položím naplacato "na komínek" a když je jich pár slepených, tak stojí už na hraně dobře...

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Vypadá to opravdu moc pěkně:-Kzajímavý receptík:-))+:yes:

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: jednoduchý zákusek jednoduché zákusky zakusek jednoduché řezy a zákusky-recepty jednoduché recepty a zákusky zakusek ze sušenek rychlý zákusek zákusek z be be sušenek zákusek be be pruhovaný dort video recepty zakusky harlekin dort recepty na zakusky video cuketový zákusek výborné jednoduché zákusky recepty na jednoduché zákusky be be zákusek recepty na zákusky recepty zákusky video recepty na rolady zakusky