Plněný kapr podle paní Rybákové

Jiri V. Kuchař: Jiri V.

Doba přípravy: 45 minut Ryby 6 názorů

Suroviny

porce kapra
máslo
anglická slanina, šunka nebo šunkový salám
klobása
cibule
plnotučná hořčice
sůl
pepř
Recept si zatím oblíbilo 10 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Podkovy kapra osolíme, opepříme a potřeme plnotučnou hořčicí. Alobal potřeme máslem, na alobal vložíme plátek anglické slaniny, na něj dáme podkovu kapra. Na slaninu dáme kolečka cibule, na cibuli šunku nebo šunkový salám, opět dáme kolečka cibule, na cibuli kolečka klobásy, na ni kolečka cibule a zakončíme anglickou slaninou.

  2. Zopakujeme ještě jednou vrstvou – na anglickou slaninu dáme cibuli, šunku, cibuli, klobásu, cibuli, anglickou. Na naplněnou podkovu dáme kousek másla a zabalíme do alobalu.

  3. V troubě pečeme asi 30 minut. Původně jsme chtěli grilovat, ale počasí nepřálo. Kapra můžeme dělat i v celku. Viz další přidané fotky.

  4. Odřízneme žebra od páteře a podél páteře kapra z obou stran nařízneme, aby se obě poloviny rozevřely na jeden plát. Dáváme pozor, abychom přitom neprořízli kůži. Páteř odstraníme. Kapra osolíme, opepříme a potřeme plnotučnou hořčicí.

  5. Poklademe jednu polovinu plátu a to v pořadí – šunka nebo šunkový salám, cibule, slanina, klobása, cibule. Opakujeme ve 2 až 3 vrstvách, podle velikosti ryby. Přes náplň přehneme druhou polovinu ryby. Můžeme sešít.

  6. Vložíme do máslem vymazané zapékací mísy na špejle. Na rybu dáme pár kousků másla. Pečeme odkryté asi 45 minut. Přeléváme výpekem.

  7. Příloha podle chuti, u nás nejčastěji chléb a něco k pití :-).

Poznámka

Nadívaný kapr podle paní Rybákové z Plzně byl první recept, kdy jsme kapra zkusili jinak, než v trojobalu. Dodnes tahle úprava patří k našim oblíbeným.

Paní Rybáková s tímto receptem před léty vyhrála soutěž Receptáře.

Pokud máte velkého kapra, použijte k naplnění hruď a zadní část si ponechte k jiné úpravě.

Recept najdete pod stejným názvem ve Sladkovodní kuchařce a Mánkově restaurantu - http://manek.bloguje.cz/796185-plneny-kapr-podle-pani-rybakove.php

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 12 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Plněný kapr podle paní Rybákové

Tématické fráze: plněný kapr sunkovy kapr kapr s hořčicí kapr podle polreicha kapr plněný nadivany kapr videorecepty -pečený buček s cibulí plněný kapr recept kapr na cibuli podkovy z kapra na másle kapr podle štěpničky recept na plněného kapra kapr plněný cibulí kapr recepty plněný recept plněny kapr kapr v alobalu s anglickou slaninou recepty z kapra kapr na zeleninovem leče plneny kapr pani rybove kapri klobasy