Rozmarýnová kuřecí játra se žampiony

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 30- 40 minut 3 názory

Pokrmy z vnitřností Doba přípravy: 30- 40 minut 3 názory

Suroviny 4 porce

400 g kuřecích jater
10 menších žampionů
1 větší cibule
3 stroužky česneku
větvičky rozmarýnu
50-100 g jakéhokoliv salámu (nemusí být)
olej nebo sádlo
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Játra si očistíme, nakrájíme na skoro stejné kousky (napůl), žampiony i česnek si nakrájíme na plátky a cibuli na nudličky.

  2. Na pánev dáme rozehřát olej (sádlo), na něj přijde cibule s česnekem, chvíli smažíme a dáme játra, která prudce restujeme a často promícháváme, přidáme k nim připravené žampiony a rozmarýn, přikryjeme a necháme tak 10-15 minut dusit.

  3. Pak nalijeme vodu (jen tolik, aby byla šťáva a nebyly játra suché), přidáme salám na proužky a osolíme podle chuti. Pokud je vody moc, necháme jí bez přikrytí vysmahnout.

Poznámka od kuchařky

Přijeli jsme pozdě z nákupů, tak bylo třeba udělat něco rychlého a bingo, vyšlo to skvěle!

Komentáře k receptu Rozmarýnová kuřecí játra se žampiony

Tématické fráze: kuřecí játra se žampiony kuřecí játra s žampiony kuřecí játra kuřecí játra recepty játra se žampiony kureci játra na žampionech jatra s zampiony jak připravit kuřecí játra kuřecí játra s žampiony drůbeží játra na rozmarýnu játra s rozmarýnem kuřecí játra na rozmarinu kureci jatra zampioni kuřecí jatra na slanině se žampioný kuřecí játra na houbách játra na rozmarínu jatra kuřecí recept kuřecí játra se žampiony recept játra na cibulce s žampiony kuřecí játra na žampionech recept