Minidortíčky - cupcakes

garffy Kuchař: garffy

Zdobení 16 názorů

Suroviny

muffiny
fondant
barvivo
marcipánová modelovací hmota(na výrobu postaviček)
(white icing)
Recept si zatím oblíbilo 18 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Upečeme muffiny - prodávají se bud jako směs v pytlíku od Dr.Oetker nebo i jiné firmy normálně v Kauflandu atd a nebo si najdeme jakýkoli jiný receptík co je zde na netu.

  2. Po zchladnutí namáčíme do fondanu - bílá hmota která se používá taky třeba na věnečky - já jsem jí koupila u nás v cukrárně a nebo jí kupuju u jedné firmy která vyrábí dorty atd.

  3. Ten rozehřejeme v mikrovlnce na minutu a hned jak začne bublat okamžitě vypnout - nesmí se uplně vařit...a hned namáčíme muffiny (jen "hlavičky") ale jelikož mě tolik nevylezly (dělala jsem je poprvé) tak jsem ty hlavičky polévala. Akorát by té hmoty tam nemuselo být tolik. Proto je asi lepší namáčení než polévání.

  4. No a kdo chce mít hmotu barevnou tak před poléváním nebo máčením přidáme do rozehřáté hmoty potravinářské barvivo - já mám gelové barvy od Wilton ale myslím že to v pohodě půjde i s těmi v prášku za pár kč..jen pozor! Stačí opravdu malinko barvy.

  5. A nakonec vyrobíme hlavičky sněhuláků z marcipánové hmoty nebo já používám již zmíněný white icing, obtočíme šálkou a vyrobíme nos a dotvoříme očička a pusu. Ty jsem udělala jen párátkem namočeným v černém barvivu.

Poznámka

jsou rozkošní :o)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 3 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Minidortíčky - cupcakes

  • Bibinka Bibinka

    Garffy, je to krásně roztomilý, jako hračky pro dětičky, máš 1.bodík:yes:

    Odpovědět

1 2

Tématické fráze: nejlepší cupcakes recepty minidortíčky white icing recept krem na cupcake fondán recept výroba cupcakes domácí minidortíčky recept na fondán cupcake zdobení krém na cupcakes nejlepší cup cakes recepty zdobení cupcakes cup cakes ukázky cup cakes icing recept minidortíčky recepty nejlepší recept na cupcakes zdobení cupcake nejlepší cupcake minidortíčky recept

Zapomněl/a jsem heslo