Čokoládový salám

Suroviny 1 ks

300 g hořké čokolády 50% a výše
75 g másla
150 g datlí
150 g fíků
100 g vlašských ořechů
100 g lískových ořechů
50 g mandlí
cukr moučka na obalení

Postup přípravy receptu

 1. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni. Ostatní ingredience nakrájíme, či nasekáme na menší kousky. Rozpuštěnou čokoládu odstavíme z vodní lázně a po malých kouskách do ní zamícháváme máslo. Potom vše ostatní.

 2. Na moučkovým cukrem posypaný pečící papír (nebo fólii) navrstvíme čokoládovou směs a vytvarujeme rolku, kterou necháme ztuhnout. Po vychladnutí ještě doobalíme cukrem. Krájíme na kolečka.

Poznámka od kuchařky

Inspirovala jsem se v Chuťovce. Od přítele otec má rád salámy, ale i kvalitní čokoládu, tak jsme spojili obojí v jedno. pro věrohodnost jsem dozdobila vystrihnutým logem. Je to vánoční dárek..

Komentáře k receptu Čokoládový salám

 • Severinka Severinka

  ty,jó parádní nápad;-);-)

  Odpovědět

 • rusjana rusjana (autorka receptu)

  Tak to se moc omlouvám, ale pod tímto názvem ani nějakým podobným jsem to nenašla. prosím pošlete odkaz..Není problém to vymazat, ale kopie to není.

  Odpovědět

 • Drobek Drobek

  Je to krásný, ale co se takhle podívat do seznamu receptů které už tu jsou? Já tohle viděl a dělal už loni.

  Odpovědět

Tématické fráze: vánoční čokoládový salám cokoladovy salamek nepečený čokoládový salám vanoční salam dárek ze salámu datlový salám kakaovy salam salám darky ze salamu salám z fíků čokoládový vánoční salámek cokoladovysalam čokoládový vánoční salám čokoládový salám z másla čekoládový salám recept na salám vánoční čokoládový salámek datlový salámek vánoční čokládový salám recepty salámy