Jablečný dort s piškoty, nepečený

Moučníky Dezerty, zákusky, poháryNepečené a mražené Doba přípravy: 50 minut, chlazení 12 hodin 7 názorů

Moučníky Dezerty, zákusky, poháryNepečené a mražené Doba přípravy: 50 minut, chlazení 12 hodin 7 názorů

Suroviny 1 dort

800 g jablek
1 balení dětských piškotů (menší)
3,5 dcl vody
2 dcl smetany 33%
šťáva z půlky citronu
1 vanilkový pudinkový prášek
1 sáček skořicového cukru z pravé skoříce
4 lžíce cukru

Postup přípravy receptu

  1. Jablka oloupeme, zbavíme jadřinců a nakrájíme na kostky, v kastrolu svaříme polovinu vody s cukrem, šťávou s citronu, skořicový cukr, přidáme nakrájená jablka, promícháme a dusíme doměkka.

  2. Ve zbylé vodě rozmícháme pudinkový prášek a vmícháme do jablek, krátce povaříme.

  3. Dortovou formu vyložíme potravinářskou fólií, na dno formy rozetřeme tenkou vrstvu jablek, poklademe polovinu piškotů, zakryjeme zbylými jablky, uhladíme a zakryjeme fólií.
    Naplněnou formu dáme do lednice ztuhnout, nejlépe přes noc.

  4. Hotový dort zdobíme ušlehanou smetanou.

Poznámka od kuchařky

Už jsem ho dlouho nedělala, a nakoupila moc jablek, tak jsem ho znovu vytáhla a zjistila, že zde není, tak přispívám, je fakt skvělý a jde to rychle, akorát je udržet od té lednice než ztuhne, je výkon :-)

Komentáře k receptu Jablečný dort s piškoty, nepečený

Tématické fráze: nepečený jablečný dort s piškotama nepečený jablkový dort s piškoty nepeceny jablecny dort jablka s pudinkem a piškoty jablecny dort s pudinkem jablkový dort s piškoty nepečený jablečný dort s pudinkem jablečný dort s piškotama piskotovy jablecny dort s pudinkem piškotový jablečný dort nepečený piškotový dort jablečný nepečený jablečný pudinkový dort piškotový dort s jablky nepečeny piškotový dort s jablky nepečený jablečný koláč s pudinkem piškotový jablečný dort jablečný nepečený pudinkový jablkový dort s piškoty a pudinkem jablečný dort jablečny dort s piškotem