Mini dortíčky

Suroviny 20 kusů

Množství na 20 kusů dortíčků o průměru 7 cm
Těsto č. 1
5 vajíček
150 g hladké mouky
140 g pískového cukru
1 lžička prášku do pečiva
Těsto č. 2
5 vajíček
50 g mletých vlašských ořechů
100 g hladké mouky
140 g pískového cukru
1 lžička prášku do pečiva
Krém vanilkový:
1/2 litru mléka
2 smetanovo - vanilkové pudinky
250 g másla
120 g moučkového cukru
Krém čokoládový:
1/2 litru mléka
2 čokoládové pudinky
250 g másla
120 g moučkového cukru
mleté ořechy na zdobení

Postup přípravy receptu

  1. Těsto č.1: žloutky oddělíme od bílků a s ušleháme s cukrem do pěny. Z bílků ušleháme sníh, smícháme se žloutky a vmícháme mouku a prášek do pečiva. Těsto nalijeme na plech vyložený papírem a rozetřeme po celé ploše plechu. Pečeme na 200°C asi 10-15 minut. Hotový piškot ihned vyklopíme na utěrku a stáhneme pečící papír, necháme vychladit.

  2. Těsto č. 2: žloutky oddělíme od bílků a s cukrem ušleháme, přidáme ořechy, mouku a prášek do pečiva - promícháme a nakonec vmícháme sníh z bílků, pečeme na pečícím papíru na 200°C 10-15 minut, po upečení vyklopíme na utěrku a papír stáhneme, necháme vychladit.

  3. Krém: v troše mléka rozmícháme pudink a zbytek mléka přivedeme k varu a uvaříme pudink. Máslo nakrájíme na kousky a s cukrem ušleháme, do másla potom zašleháme vychlazený pudink. Ušleháme hladký krém. Stejně postupujeme i u druhého krému.

  4. Kulatou formičkou o průměru 7 cm vykrájíme kolečka a vždy jedno piškotové a jedno ořechové slepíme krémem a potřeme boky, které obalíme mletými vlašskými ořechy. Nakonec dortíky ozdobíme a podáváme.

Komentáře k receptu Mini dortíčky

Předchozí 1 2

Tématické fráze: mini dortíčky mini dortíčky recepty mini dortíky mini dortíčky recept mini zákusky a dortíky recepty recepty na mini dortíky mini dorty recept na mini dortíky mini dortiky recept dorticky ořechové dortíčky dortičky mini piškotové dortíčky recept na mini dortíčky mini dortíčky z piškotu mini dortik orechove mini dorticky mini dortiky recepty recepty na mini dortičky piškotové mini dortíčky