Vánoční mini dortíčky

Suroviny 18-20 ks

Těsto:
200 g hladké mouky
90 g moučkového cukru
150 g másla
1 žloutek
1 čajová lžička kakaa
Krém:
1 vejce
130 g másla
100 g moučkového cukru
Ozdoba:
čokoládová poleva (bílá, hnědá)
miska s mletými ořechy
1/2 mandle
lískový oříšek
1/2 vlašského ořechu

Postup přípravy receptu

  1. Na vál nebo do mísy si prosejeme mouku, cukr, kakao, přidáme na kousky pokrájené nebo nastrouhané máslo a žloutek. Vše zpracujeme na hladké těsto, dáme do mikroténového sáčku a uložíme do lednice odpočinout na 1 hod. nebo i do druhého dne.

  2. Na pomoučněném vále vyválíme plát silný asi 3 mm a vykrajujeme kolečka o průměru 3 cm.
    Přendáme na plech vyložený pečícím papírem a pečeme ve vyhřáté troubě na 180 stupňů asi 8 min. Je potřeba vyzkoušet, každá trouba peče jinak (peču v elektrické troubě a když asi po 8 min. jdou kolečka na papíru posunout, jsou hotová).

  3. Krém:
    Vejce s cukrem vyšleháme do zhoustnutí v horké lázni. Měkké máslo vyšleháme do pěny a postupně přidáváme vychladlou vaječnou hmotu a šleháme, až je krém hladký. Můžeme přidat pro dochucení kakao, kávu - dle chuti.

  4. Vychladlá kolečka po třech slepujeme krémem. Horní kolečko nemažeme. Namažeme boky, které obalíme v mletých oříšcích. Na vrchní kolečko dáme rozehřátou čokoládovou polevu a dozdobíme dle vlastní fantazie.

Poznámka od kuchařky

Kolečka si rozpočítám po třech a jedno namáčím do rozehřáté čokolády na vaření a potom slepuji k sobě dvě a horní dám s čokoládou.

Komentáře k receptu Vánoční mini dortíčky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: mini dorticky dorty recepty mini dortíčky recept mini dortíčky recepty vánoční dortíčky mini dortíky recept recepty na dorty recept na mini dortíky mini dortíky vanocni recepty vánoční dortiky vanocni mini dortíky mini dortičky s kakaovym kremem mini dortíky recepty dortíčky recept na dorty dorty mini dorty mini dorty recepty vánoční dortíčky recept