Univerzální kynuté těsto

Suroviny

1 kg hladké mouky
1/2 lžičky soli
1 lžíce cukru
63 g tuku (Hera, Stela, Sluna apod.)
1 kostka droždí (na kvásek)
250 ml vlažné vody

Postup přípravy receptu

 1. Smícháme mouku, sůl, cukr, tuk, vzešlý kvásek a promícháme. Pokud nám v míse zbyla mouka, přilejeme vodu a promícháme, pokud je těsto poté řidší, přisypeme mouku.

 2. Necháme vykynout na teplém místě (TIP: Pokud nemáme teplou místnost, vložíme na cca 1 h 20 min do trouby a zapneme teplotu na 50°C těsto nádherně vykyne, pokud je navrchu tvrdé, zapracujeme zpět do těsta).

 3. Poté tvoříme buchty, koláče apod.

Poznámka od kuchařky

Těsto je univerzální, protože se z něj dají dělat buchty, koláče apod.

Po vyskúšaní receptu musím povedať, že som musela na 1 kg múky pridať cca 2,5 dl vody, množstvo uvedené v surovinách nestačí. tejaja

Komentáře k receptu Univerzální kynuté těsto

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  hosta: Opravím, ale kde teraz? Asi má Ivka pravdu, takže do poznámky. Vravím, zjesť sa to dalo, ale teraz, keď o tom píšeš,aj ty máš pravdu s tým tukom. Fakt tomu cestu niečo chýbalo. ;-)

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  tejaja: asi ano, ale nejsem na tak veliké zásahy - a bez autora - zvyklá. Proto bych napsala do Poznámky.

  Odpovědět

 • hosta hosta

  tejaja: no, to s tím množstvím tekutiny se dalo právě čekat, na kilo mouky to bývá polovina hmotnosti :-) Asi není moc dobré taky proto, že je tak málo mastné, to podivné množství tuku budí už dopředu podezření, že nebude vše ideální;-) - Díky Terezko za vyzkoušení, asi by to opravdu stálo za zapsání do surovin, aby se někdo další nenapálil:-)

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  cathleen: A nebolo by lepšie to opraviť priamo v recepte?

  Odpovědět

 • cathleen cathleen(moderátorka)

  tejaja: Teri, nechceš tu vodu dopsat do Poznámky:-? Chuť je individuální, já mám třeba pečivo z vody mnohem raději, než to z mléka (a mnoho lidí kolem mě, co pečou, také). Ale tu opravu vody bys tam jako moderátorka, která recept vyzkoušela, podle mne dopsat mohla.;-)

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Do cesta som musela oproti receptu na 1 kg múky pridať cca 2,5 dl vody. Robilo sa s ním dobre, ale chuťovo nič moc. Cítiť, že tam nie je mlieko, ale voda. Takže za mňa radšej nie. ;-) Fotky sú presne z cesta podľa receptu, samozrejme s tou pridanou vodou.

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Idem to kontroverzné cesto urobiť ešte raz. :-) A čítam suroviny a postup dôkladne, presne dodržím všetko. A ejhľa, v postupe, v bode 1 je napísané: "Pokud nám v míse zbyla mouka, přilejeme vodu a promícháme, pokud je těsto poté řidší, přisypeme mouku. " To sme si nevšimli. Takže ak mi je tých 250 ml vody málo, dolejem. Je to tam. Tak idem na vec a potom podám hlásenie. :-D

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  hosta: zizala: Ďakujem. Fotky mažem.

  Odpovědět

 • zizala zizala

  tejaja: Nesleduju pravidelně Tvoje počiny. Nebýt komentáře martinice :yes:, nevšimla bych si. Stejný komentář bych napsala, i kdyby byl autorem fotky někdo jiný :-8

  Odpovědět

 • hosta hosta

  tejaja: asi spíš jde o to, že fotka je opravdu jen "ilustrační", nebude podle receptu, proto chápu Jarčinu připomínku. Ani já po svých zkušenostech moc nikomu nedoporučuji, aby zkoušel podle tohoto "paskvilu" něco upéci.:no:

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  zizala: Jarka, no áno...dovolila som si to tam nenapísať. :-K Stačí ale prejsť náhodne topky a zistíš, že zďaleka nie každý pridá k fotke aj komentár. Neupozornila si na to skôr, škoda, tá fotka je tam už dávno. ;-)

  Odpovědět

 • zizala zizala

  Fotka by měla odpovídat receptu nebo v komentáři by mělo být poznamenáno, že proti receptu nastala změna a proč. Jinak je fotka zavádějící, naznačující, že těsto vypadá dobře, ale podle ingrediencí je to nesmysl.

  Odpovědět

 • tejaja tejaja(moderátorka)

  Magduška ďakujem, že si to za mňa vysvetlila.:-K
  martinice : Treba sa pozerať aj na autora receptu, nemusí byť totožný s autorom fotky.

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka

  martinice: tejaja pridala len fotku, autorom je "eroil"...trochu si sa unáhlila.

  Odpovědět

 • martinice martinice

  ZTOHOHLE TĚSTA BYCH NIC NEDĚLALA,A UŽ VŮBEC NE BUCHTY NEBO KOLÁČE,A POTOM 250 ML VODY??? na 1 kg mouky je opravdu málo , recept není dobrý --TEjaja by ho měla odstranit:-//:-//:-//:-//:no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::no::-!:-!:-!:-!

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: klasické kynuté těsto universální kynuté těsto univerzální těsto těsto kynuté pod vodou těsto kynuté pod vodou recepty universální těsto kynute testo univerzální těsto na koláče kynuté těsto kynuté pod vodou recept jak zadělat kynute těsto testo pod vodou recept na kynuté těsto moc dobré kynuté těsto universalní kynutého těsta těsto na kynuté koláče recepty z kynutého těsta univerzální kynutého testo universalní recept na kynuté těsto kynuté těsto klasicke kynuté těsto recept