Sumec v marinádě

Ryby Doba přípravy: 30 minut+marinování 24 názorů

Ryby Doba přípravy: 30 minut+marinování 24 názorů

Suroviny 2 porce

1 velký filet ze sumce 2 menší
3 drcené zelené pepře
šťáva z 1/2 citronu
2 lžičky sardelové pasty
něco kopru nasekaného na drobno
sůl
petrželka nasekaná nadrobno
olej
máslo
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Připravíme si filety, odkostíme, omyjeme, osušíme a uděláme si marinádu, kterou natřeme mašlovačkou na celé filety ze všech stran a necháme aspoň 2 hodiny odpočinout (můžeme dát do igelitového sáčku a nechat odpočívat v lednici přes noc), tak jsem to udělala.

  2. Marináda: v misce smícháme šťávu z citronu, drcené pepře, sardelovou pastu, kopr, petrželku a mírně zalijeme olejem (ingredience na marinádu můžeme rozmixovat-mixovala jsem).

  3. Po odpočinutí dáme do pekáčku i s marinádou, na rybu dáme pár plátků másla a pod rybu tak 100 ml vody a dáme péct na 30 minut.

Poznámka od kuchařky

Další rybka z vlastních receptů. Dlouho jsme sumce neměli a byl výborný, podávala jsem s opečenými bramborami s cibulí a pórkem.

Komentáře k receptu Sumec v marinádě

Předchozí 1 2

Tématické fráze: sumec recept sumec recepty recept na sumce sumec na grilu příprava sumce recepty ze sumce recepty na sumce jak připravit sumce recept sumec recepty na ryby sumec recepty z ryb sumec recepty sumec sumec recepty na grilu recept na filety ze sumce sumec recepty z ryby sumec recept na přípravu sumce recepty na přípravu sumce sumec příprava marináda na sumce