Větrníčky z listového těsta s jablkovou náplní

Suroviny

listové těsto
3 větší jablka
1 puding
skořicový cukr
1-2 lžíce krystalového cukru
voda
kandované ovoce
bílek na potření

Postup přípravy receptu

  1. Jablka očistíme a nahrubo nastrouháme. Vložíme do hrnce a dáme vařit, trošku podlijeme vodou. Přidáme oba cukry (množství si můžeme upravit podle chuti).

  2. Necháme povařit 5 minut a přidáme puding (sypký), necháme ještě povařit do zhoustnutí - stále mícháme. Necháme trošku vychladnout.

  3. Listové těsto rozválíme na tenký plát a nakrájíme čtverce o velikosti 8 cm. Poté nakrojíme každý roh do půlky.

  4. Jednotlivé čtverce přendáme na plech. Do středu každého čtverce vložíme připravená jablka a pak přehýbáme rohy do středu a spoj přetřeme bílkem. Navrch jemně vtlačíme kousek kandovaného ovoce.

  5. Troubu rozpálíme na 180 st., vložíme plech a teplotu snížíme na 165 st. a pečeme asi 20 minut.

Komentáře k receptu Větrníčky z listového těsta s jablkovou náplní

Předchozí 1 2

Tématické fráze: větrníky z listového těsta listové těsto recepty recepty z listoveho testa listové větrníky kytičky z listového těsta s jablky sněhová náplň do trubiček vetrniky listového z listového těsta vetrniky s listoveho testa větrníky z listového těsta ořechové větrníčky větrníky na plech z listového těsta recept větrníky z listového těsta větrníčky s ořechovou náplní listové těsto recepty s jablky jablkove tasticky z listoveho testa větrníky z listového těsta. kyticky z listoveho testa větníky z listového těsta jak udělat košíčky se sněhovou náplní