Mramorová bábovka

Suroviny

250 ml mléka
175 ml oleje
2 celá vejce
1 lžíce citronky
1 vanilkový cukr
150 g cukru krupice
450 g polohrubé mouky
1 kypřící prášek

Postup přípravy receptu

 1. V udaném pořadí dáme do nádoby DP a navolíme program moučník (u Moulinexky je to 10) a nechám hnětat asi 10 minut.

 2. Pak pekárnu zastavíme, vybereme háky a šufánkem (naběračkou) odebereme trochu těsta do misky a smícháme s asi 10 lžicemi mléka a kakaem.

 3. Pak to nalejeme zpět do pekárny a špejlí promícháme. Pak zvolíme program pečení asi 1 a 10 minut.

Komentáře k receptu Mramorová bábovka

 • MamlajdaD MamlajdaD

  pohoda.b@post.cz: Nestane se nic, jen podle velikosti pekáčku bude nejspíš nižší. :-8 Dovolila jsem si odpovědět za autorku, která na Toprecepty už asi 8 let recepty nevkládá, takže sem asi ani nechodí. Jen malá rada, dobu pečení si hlídej, trouba peče jinak, než pekárna. Ať se zadaří! Zdravím! :-K:-K:-K

  Odpovědět

 • pohoda.b@post.cz pohoda.b@post.cz

  Co se stane dát piškot do pekáčku! Dík za odpověď.

  Odpovědět

 • Ondra Ondra(neregistrovaná)

  Super recept. Jen se mi nechtělo dělat mramorovou, tak sem udělal prve světlou a pak kakaovou. Jen se po nich zaprášilo.
  Peču v cca 20 let staré Goldstarce 1h a 10min.

  Odpovědět

 • Eva Eva(neregistrovaná)

  Bábovka je moc dobrá, vláčná. U nás má vždy úspěch.

  Odpovědět

 • zviratko21 zviratko21

  Bibinka: díky :-)

  Merylas: Asi na tom výrobci opravdu záleží. Já mám ETA Harmony a peču na program dort a skoro všechny moučníky s práškem do pečiva mi vychází na skončení programu:-). Uvnitř propečeno a světle hnědá kůrka. Proto tyhle recepty od Andromedy jsou přesně pro mě :-)).

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(moderátorka)

  Vypadá moc hezky;-):yes: Já moc dobré zkušenosti ve své pekárně s pečením sladkých moučníků s práškem do pečiva nemám.:-( Dost se mi připalují a přitom ještě střed není propečený. Už jsem slyšela názor, že záleží na značce - výrobci pekárny.

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  zviratko21: odpovím ti za autorku-určitě můžeš použít citron jako takový;-)

  Odpovědět

 • zviratko21 zviratko21

  Chci se zeptat: můžu místo citrónky použít šťávu z vymačkaného citrónu? Jestli ano, tak opravdu celou PL ? S citrónkou v pečení nemám zkušenosti a v jiných receptech jsem se vždycky setkala " a šťávu z půlky ( z jednoho ) citronu" :-). Recept vypadá užasně a jednoduše, dávám do oblíbených a brzy upeču. Na DP nedám dopustit:-). posílám +3 bod:yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Něco takového jsem dělala, myslím, že od Cathleen, je skvělá;-):yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: mramorová bábovka recept bábovka z domácí pekárny mramorova babovka mramorová bábovka z domácí pekárny babovka v domácí pekárně dobrá domácí bábovka mramorová bábovka z pekárny babovka z pekárny bábovka z domácí pekárny recept babovka v pekarne bábovky z domácí pekárny domaci mramorova babovka bezlepková mramorová bábovka dobrá mramorová bábovka recepty mramorova babovka mramorová bábovka recepty mramorový babovka domácí pekárna bábovka bábovka do pekárny babovka do domaci pekarny