Spišská vepřová kýta na divoko

Vepřové maso Doba přípravy: 90 minut + naložení masa 17 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 90 minut + naložení masa 17 názorů

Suroviny 4-6 porcí

1 kg vepřové kýty
1 sáček koření Zvěřina (Kotányi)
1 stroužek česneku
2 cibule
1 mrkev
2 rajčata
200 g Spišské uzené slaniny
olej
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

  1. Vepřovou kýtu převážeme nití, z důvodu udržení hezkého tvaru při podávání. Takto ovázané maso prošpikujeme klíny Spišské uzené slaniny (6-8 klínů).

  2. Ve třech lžících oleje rozmícháme koření „Zvěřina“, které je velmi jemně mleté a po smíchání s olejem vytvoří tmavošedou až černou emulzi.

  3. Připravené a prošpikované maso osolíme a vetřeme do něj vzniklou kořeněnou směs.

  4. Přendáme do vhodné nádoby, polijeme zbytkem směsi a dáme uležet do lednice do druhého dne.

  5. Po uležení si nakrájíme cibuli, mrkev a rajčata nahrubo, vložíme společně s naloženou vepřovou kýtou do většího hrnce a podlijeme vodou.

  6. Dusíme zakryté na mírném plameni cca 60-90 minut (vzhledem k tomu, že maso máme ovázáno, nebude se nám rozpadat).

  7. Po udušení maso vyjmeme, odstraníme ovázání a udržujeme teplé. Vydušenou velmi silnou šťávu z masa, koření a zeleniny scedíme (nepasírujeme). Dle potřeby a chuti osolíme a opepříme. Lehce zahustíme moukou a zjemníme lžící másla. Vhodnou přílohou jsou šťouchané brambory, ale i houskový knedlík.

Poznámka od kuchařky

Manželka v předvolební Bratislavě zcela úmyslně "zahlédla" v jednom obchodě krásnou Spišskou slaninu, tak jsem ji dnes skoro polovinu zpracoval na tento pokrm. A bylo to velmi chutné - Děkuji Slovensko :)

Komentáře k receptu Spišská vepřová kýta na divoko

Předchozí 1 2

Tématické fráze: veprova kyta veprova kyta na divoko vepřová kýta recepty veprova kyta recept uzená vepřová kýta recepty vepřové maso na divoko uzená vepřová kýta recepty z vepřove kyty spiska kyta na divoko vepřové na divoko vepřové na divoko recept uzená vepřová kýta recept prošpikovaná kýta spišská omáčka recept na vepřové spišská slanina kýta na divoko prošpikovaná vepřová kýta recepty vepřové na klíně vepřová kýta na divoko videorecept