Kuře pečené na mrkvovo-řepném a zelném polštáři

Suroviny

1,5 balíčku bílého kysaného zelí
2 mrkve
1 červená řepa
1 větší kuře
sůl
kmín
1 sušená nadrcená chilli paprička
sladká sypká paprika
koření Adžika
1 jarní cibulka pokrájená

Postup přípravy receptu

  1. Kuře omyjeme, naporcujeme, osolíme, pokmínujeme a posypeme směsí ze sypké červené papriky a Adžiky koření, ke které přidáme i nadrcenou sušenou chilli papričku (nebo chilli čerstvou papričku).

  2. Zelí smícháme s nastrouhanou mrkvi a s nastrouhanou červenou řepou, přidáme pokrájenou jarní cibulku i s natí, zamícháme a celé bez propláchnutí vlijeme na připravený plech, předem propláchlý vodou.

  3. Okořeněné porce kuřete vložíme na takto připravenou zelnou směs. Pokud máme nové brambory, pak je jen dobře omyjeme, necháme ve slupce a pokrájíme na silnější plátky. Okořeníme je stejně, jako porce kuřete. Plech přikryjeme buď alobalem nebo druhým plechem a necháme péci v rozpálené troubě na 200°C na hodinu a půl maximálně. Poté plech odklopíme a necháme ještě chvíli vše bez durhého plechu zapéci, aby kuře mělo pěknou zlatou a křupavou kůrčičku.

Poznámka od kuchařky

Kdo má rád kuře v kombinaci jiného masa, může pokrájet kousek uzeného masa, nebo domácí, dobře vyuzené klobásy a přidat tak ještě pod porce kuřete před zapečením.

Komentáře k receptu Kuře pečené na mrkvovo-řepném a zelném polštáři

Předchozí 1 2

Tématické fráze: pečené kuře s červenou řepou kure s repou kure s cervenou repou pečené kuře s řepou pečená červená řepa s mrkví kuře na zelí s mrkví pečené kuře pohlreich vyuzené kuře pecene kure s repou a mrkvi kuře pečené na zelí kuře s červenou řepou a kysaným zelím kuře na zelném polštářku s řepou kuře a řepa recepty pečené kuře na šle kure na mrkvi a cervene repě kuře s červenu řepou kuře pečené s červenou řepou jarní kuře na bramborách kuře mrkev řepa kuře se zelím na mrkvi