Rajčatové "chipsy" ze sušičky

Zeleninová jídla Doba přípravy: 5-6 hodin 8 názorů

Zeleninová jídla Doba přípravy: 5-6 hodin 8 názorů

Suroviny

zralá rajčata
česnek
feferonka
bazalka
oregano

Postup přípravy receptu

 1. Zralá rajčata omyjeme, odstopkujeme, nakrájíme na čtvrtiny a rozmixujeme. Můžeme ochutit podle sebe bylinkami, česnekem, chilli papričkou.

 2. Vzniklou rajčatovou kaši nalijeme na foliové misky do sušičky a necháme při nejvyšším výkonu sušit, až se placka láme.

 3. Nalámeme na menší kousky a uchováváme v dobře uzavřené nádobě. Konzumujeme samotné namísto brambůrků, můžeme ale podávat i např. s tvarohovou pomazánkou.

Poznámka od kuchařky

Nevěděla jsem, co s posledními sklizenými rajčaty, většinou to byla malá žlutá nebo cherry a nechtělo se mi je krájet, tak jsem zaexperimentovala :-). Část hotových chipsů jsem naložila do oleje, stejně jako se nakládají klasická sušená rajčata, tak uvidím, co to udělá...;-)

Nemám foliové misky do sušičky, takže jsem si pomohla pečícím papírem vystřiženým podle sušícího plata.Povedlo se a navíc papír nemusíte vymazávat olejem, jak je to potřeba u misek.

Komentáře k receptu Rajčatové "chipsy" ze sušičky

 • Danca Danca(autorka receptu)

  Včera jsem ochutnala ty chipsy, které jsem naložila do oleje...MŇAMKA!!! Naložím i ty zbylé (moc jich už není, chodíme dost často ujídat:-8) a příští rok založím rajčatovou plantáž:-D

  Odpovědět

 • AniCiz AniCiz

  Děkuji,Danuško,ráda to udělám,protože mám taky zbytky rajčat:-K:-K:-K

  Odpovědět

 • Danca Danca(autorka receptu)

  AniCiz: Aničko, také mám jen s mřížkou a s tím papírem to šlo dobře. Použila jsem takový ten hnědý, měla jsem strach, jestli se moc nerozmočí, ale bylo to v pohodě:-K

  Odpovědět

 • magdalenka magdalenka

  Úžasný nápad!:yes:

  Odpovědět

 • nofrona nofrona

 • AniCiz AniCiz

 • AniCiz AniCiz

  :yes:vynikající nápad..mám sušičku ,která má jen ta mřížkovaná plata..tak i na ně jde dát ten papír s kaší?:-?

  Odpovědět

 • jarka skrobakova jarka skrobakova

  super nápad Danuš, moc se mi líbí rcp:-p:yes::yes::-K

  Odpovědět

Tématické fráze: sušení rajčat v sušičce sušená rajčata v sušičce ovocné placky ze sušičky sušené rajčatové placky chipsy v sušičce placky v sušičce recept na sušená rajčata v sušičce jak usušit rajčata recepty v susicce bramborove chipsy ze susicky sušení rajčat v sušičce recepty jogurtové placky v sušičce jak usušit rajčata v sušičce jak ochutit ovocnou placku do sušičky papír do sušičky rajcatove placky jak dobře sušit rajčata v sušičce rajčata v sušičce sušená rajčata v sušičce recept recepty do sušičky na ovoce