Placky z červené řepy

Zeleninová jídla Doba přípravy: 20-30 min 12 názorů

Zeleninová jídla Doba přípravy: 20-30 min 12 názorů

Suroviny 4 menší placičky

1 červená řepa (cca 220 g)
3-4 stroužky česneku
lžička majoránky
pepř
sůl (nebo vegeta)
1 vajíčko (pokud máme více řepy, dáme vajíčka 2)
lžíce hladké mouky
olej na smažení

Postup přípravy receptu

  1. Syrovou řepu oloupeme a nastrouháme na hrubší nudličky. Přidáme koření, vajíčka a mouku, promícháme a smažíme na oleji stejně, jako bramboráky.

Poznámka od kuchařky

Můj jídelníček neobsahuje brambory a tak co dělat, když mám chuť na bramboráky, které miluji? Nedávno jsem narazila v nějakém časopise na placky z červené řepy, ale časopis jsem stratila. Nicméně jsem si říkala, že nic nepokazím, když tam dám vše, jako do bramboráků. Byla jsem mile překvapená chutí. Řepa je trošku méně výrazná, než brambory, tak jsem dala vegetu místo soli a malinko více, než do bramboráků a více česneku. Placičky jsou skvělé, téměř k nerozeznání od klasiky.

Zároveň se omlouvám za nepříliž kvalitní foto. Mám nový foťák a teprve se učím. Pokud máte někdo fotoaparát SAMSUNG-ST66, poraďte mi, jakým programem fotit jídlo. Zatím to mám na SMART, měl by to být program, kterým se dá fotit vše, ale nezdá se mi to.

Komentáře k receptu Placky z červené řepy

Tématické fráze: cervená řepa recepty recepty z červene řepy červená řepa placicky z cervene repy recepty z řepy recept z červené řepy řepové placky sušená červená řepa recept červena řepa recept červená řepa sušená recept recept na červenou řepu recepty cervena repa jídla z červené řepy recepty na červenou řepu jidlo z cervene repy co uvarit z cervene repy bramborák z červené řepy co z červené řepy repa recepty bramboráky z červené řepy