Ovocný salát se sirupem a mandlemi

Suroviny

1,5 dl vody
3 lžíce cukru krupice
tence odkrojená kůra ze 1/4 citrónu
kousek vanilky
2-3 lžíce citrónové šťávy
700 g sezónního ovoce:
maliny
3 lžíce spařených, oloupaných a na nudličky nakrájených mandlí nebo koupené mandlové lupínky
2 lžíce cukru krupice (někdy místo mandlí opražím s cukrem ovesné vločky)

Postup přípravy receptu

  1. Vodu svaříme s cukrem, citrónovou kůrou a vanilkou.

  2. Místo vanilky můžeme použít i trochu vanilkového cukru, ale dáme trochu méně obyčejného cukru. Nechame vychladit, procedíme a přidáme citrónovou šťávu.

  3. Ovoce nakrájíme, přidáme sirup, lehce zamícháme, přikryjeme a necháme vychladit.

  4. Nakrájené mandle opražíme s cukrem za stálého míchání, až se z cukru vytvoří světlý karamel, dáme na talířek vychladnout. Použila jsem koupené mandlové lupínky, dají se použít i ovesné vločky. Salát jimi posypeme těsně před podáváním.

    Všechny ingredience jsou uvedené zhruba, každý si přizpůsobí cukr a vše ostatní své chuti a zvyklostem, jde i vynechat. Sirup se může dochutit i nějakým likérem. Místo sirupu můžeme použít jablečný mošt nebo víno a už nesladit. Na salát se může přidat i trochu jogurtu, v naši rodině používáme Activii bílou nebo i sladkou a vanilkovou, ale celkově salát nepřesladíme, záleží i na sladkosti použitého ovoce.

Poznámka od kuchařky

Recept je z malé sešitové kuchařky s letními recepty - řada 365

Komentáře k receptu Ovocný salát se sirupem a mandlemi

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: ovocný salát ovocný salát recept míchání ovocného salátu příprava ovocného salátu recept ovocny salat domácí ovocný salát ovocné saláty recepty míchání salátu ovocný salát recepty domaci sirupy recept activia domácí výroba ovocných sirupů viroba vloček viroba domaciho vina ovocné domácí saláty postup při michani ovocneho salatu domácí výroba ovocné dia šťávy vyroba ovocneho sirupu ovocnych sirupu ovocný..salát