Kuřecí stehna v zakysané smetaně a bylinkách

Suroviny

vykostěná kuřecí stehna
zakysaná smetana
sůl
provensálské bylinky
brambory

Postup přípravy receptu

 1. Zakysanou smetanu smícháme se solí a provensálskými bylinkami. Do této marinády naložíme přes noc vykostěná kuřecí stehna. Já jsem si takto připravila maso přímo do zapékací mísy, ve které jsem pak maso pekla.

 2. Nahoru ještě nakrájíme brambory, které posolíme. Mísu uzavřeme víkem - kdo nemá víko, použije alobal. Takto pečeme maso s bramborami v horkovzdušné troubě zhruba hodinu.

 3. Po hodině odděláme víko - alobal a dopečeme tak, aby měly brambory zlatavou barvu.

Komentáře k receptu Kuřecí stehna v zakysané smetaně a bylinkách

 • ivulinka ivulinka (moderátorka)

  Hani, kdysi jsem pekla toto kuřátko podle tebe, jen bez brambor a hodně nám to chutnalo, posílám obrázek a velké díky za recept:yes::-K

  Odpovědět

 • Dana61 Dana61(neregistrovaný)

  moc nám tato dobrota chutná :yes::-D dělám s různými druhy koření, prostě co mi zrovna přijde pod ruku a vždy je úspěch zaručený;-) a navíc vše v jednom - prostě paráda:yes:

  Odpovědět

 • Majka8 Majka8

  +8 mňam:-p:yes: v sobotu ukuchtím:-))

  Odpovědět

 • Irule Irule

 • senky senky

  Někdy se vyplatí experimentovat:yes::yes::-K

  Odpovědět

 • Jikotka:Já většinou také, ale zapomněla jsem ho koupit a doma byla jen zakysanka :-S tak jsem to vyzkoušela:yes:.....a experiment se vydařil ;-)

  Odpovědět

 • Jikotka Jikotka

  :-p:-p V zakysance jsem ještě nezkoušela,ale nápad je to dobrý :yes::yes::yes: dělám marinádu z jogurtu :yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Podobně dělám marinádu z domácího kefíru. maso je krásně křehounké, výborná je i krkovička :-p:-p:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: kuřecí stehna na smetaně kuřecí stehna kureci stehno na smetane kuře naložené ve smetaně kuřecí stehna se zakysanou smetanou kuře naložené v zakysané smetaně recepty kuřecí stehna na smetaně kuřecí stehna na bylinkách kuřeci stehna na smetamě kuře pečené na zakysané smetaně recept na kuřecí stehna na smetane naložené kuřecí stehna pečené kuře na smetaně zapecene kureci palicky s kysanou smetanou kuřecí stehna recept marináda na křídla zakysanka pečené kuře na bylinkách kuřecí se zakysanou smetanou kuřecí stehna na bilynkach kuřecí stehna na na smetane