Úžasná pizza podle Majkla

amarcha Kuchařka: amarcha

Doba přípravy: bez odhadu - záleží na kynutí Pizzy 2 názory

Suroviny

Těsto:
kostka kvasnic
1 lžíce cukru
5 lžic olivového oleje
1 lžíce soli
1 kg hladké mouky
700 ml teplé vody
3-4 lžíce bílého jogurtu
Pyré:
rajčatový protlak
sůl
oregano
bazalka
tymián
olivový olej
NEZAPOMÍNAT PŘI PRÁCI S TĚSTEM NEUSTÁLE KAPAT OLEJEM (krásně se s tím pak dělá, nelepí se) hlavně při rozdělování na malé kuličky a jejich zabalovaní.
Recept si zatím oblíbili 4 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Rozdrobíme do malé mísy kvasnice. Zalijeme je teplou vodu (cca 200 ml) a rozmícháme metličkou. Přidáme lžíci cukru a necháme stát 5-7 minut. Poté přelijeme do větší mísy, přidáme olivový olej a bílý jogurt, přilijeme 500 ml teplé vody a rozmícháme.

  2. V 1 kg mouky rozmícháme sůl a následně vsypeme do směsi kvasnic. Zpracujeme v těsto na vále a uděláme si z něj kuličku hladkou na povrchu.

  3. Vložíme do mísy vykápnuté olejem, zakryjeme folií a dáme někam k teplu, aby směs zvětšila objem. Potom rozdělíme těsto na počet pizz (já dělám po 250 g), znovu každý kousek těsta "zabalíme" do kuličky a dáme na plech všechna takto do kuličky zpracovaná těsta .

  4. Potřeme olejem po povrchu, znovu zaděláme folii a necháme kynout ještě 15 minut u tepla. Pak každé těsto rozhrneme rukama na plechu nebo kulaté formě - začínáme od středu a jdeme do krajů.

  5. Potřeme pyré (suroviny smícháme) a klademe to, co má každý rád.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 18 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Úžasná pizza podle Majkla

Tématické fráze: varime s majklem vaření s majklem vaříme s majklem recepty vaříme s majklem pizzu vařte s majklem recepty youtube vaříme s majklem pizza s majklem vaříme s majklem pizza dobrý recept na těsto na pizzu bez kvasnic vařte s majklem pizza vaříme pizzu majkl vaření vaření s majklem pizza vařime s maiklem pizza testo od majkla pizza od maikla pizza dle maikla vařte s majklem varime z majklem těsto na pizzu podle majkla

Zapomněl/a jsem heslo