Hovězí ptáci

Suroviny

1 kg hovězího zadního
velká cibule
pepř
sůl
plnotučná hořčice
máslo
uvařené vejce
kyselá okurka
klobása nebo párek
kousek slaniny
hladká mouka
voda

Postup přípravy receptu

  1. Hovězí zadní nařežeme na silnější plátky a pořádně rozklepeme. Osolíme a opepříme z obou stran. Jednu stranu potřeme hořčicí a na tu umístíme kousek uvařeného vejce, nakrájenou kyselou okurku, klobásu nebo párek, slaninu a opatrně motáme do závitku. Dobře ovážeme nití.

  2. Na oleji opečeme nakrájenou cibuli, přidáme maso a opékáme ze všech stran, až se maso zatáhne, podlijeme vodou a dusíme min. 1,5 hod.

  3. V lahvičce nebo sklence smícháme vodu s hladkou moukou (nejčastěji protřepávám v šejkru nebo zavařovačce) a vlijeme do šťávy z masa, abychom ji zahustili. Na konci ve šťávě rozpustíme kousek másla. Podáváme s rýží.

Komentáře k receptu Hovězí ptáci

Tématické fráze: španělské ptáčky naruby recepty na ptáky ptaky recept ptáci recept španelsky ptacek naruby receprt na ptáky z hovězího ptačí co uvařit z hovězího zadního hovězí ptáky hovčzi ptačí jak uvařit španělské ptáka hovězí roštěná ptačí roštěná ptačí jak uvařit hovězí zadní recept omačka ptaky s hoveziho masa co uvařit z hovězího hrudí zadní hovězí recept recept na ptaky recept na hovězí hovězí zadní recept ptaky