Strakaté stojací sušenky s překvapením

Suroviny

300 g hladké mouky
200 g másla
100 g cukr moučka
1 vejce
kakao

Postup přípravy receptu

  1. Všechny suroviny smícháme a vypracujeme těsto. Malý kousek oddělíme a obarvíme kakaem. Vše dáme odpočinout na hodinu do lednice.

  2. Pak bílé těsto rozválíme a na něj z hnědého těsta natrháme malinké kousíčky a opatrně rozválíme.

  3. Vykrájíme větší, málo členité tvary zvířátek. Na jednu sušenku potřebujeme celkem 3 kusy: jeden vrchní, jeden spodní zrcadlový a prostřední, ze kterého odřízneme nohy a v bříšku vyřízneme otvor.

  4. Pečeme ve vyhřáté troubě asi na 170°C.

  5. Vychladlé sušenky slepujeme pikantním džemem, na spodní sušenku přilepíme střední a otvor naplníme lentilkami či jinými drobnými bonbony nebo kousky čokolády a zakryjeme vrchním tvarem.
    Díky chybějícím nožičkám prostředního dílu pak zvířátka stojí na 4 nohách a ještě při jídle na děti vypadne lentilkové překvapení.

Poznámka od kuchařky

Já použila klasické linecké těsto, ale můžete zvolit svoje oblíbené.

Je ideální si prostřední tvary vykrájet ze silnějšího těsta a péci zvlášť. Musí být tak silné, aby se pak v něm lentilky schovaly, jinak by vrchní díl nešel přilepit a odpadával by.

Ale zase pokud by i ostatní díly byly silné, špatně by se to jedlo.

Nevybírejte příliš členité tvary, špatně by se to slepovalo, těsto v troubě přece jen trochu pracuje.

Inspirací mi byla oblíbená hra mojí 4 leté vnučky

http://raketka.cz/h/sarina-lekce-vareni-susenky-pi...

Komentáře k receptu Strakaté stojací sušenky s překvapením

Předchozí 1 2

Tématické fráze: levne testo na susenky bez vajec recept na sušenky s lentilkami veselé sušenky susenky s lentilkami recept strakatý pes sušenka z s kousky čokolády z prekvapenim sarina lekce vareni sušenky nápadité tvary recept na sušenky pro děti do skolky recept sušenky do školy susenky do skolky recepty prekvapeni pro deti raw sušenky s lentilkami recept na vesele susenky studene nohy u 13 lete vnucky peceme detem vesele recepty malinké sušenky sarina lekce vareni recepty lentilkove překvapení strakatý pes dort