Zeleninová polévka krémová

Suroviny

1 brokolice, 2 mrkve, 1 porek, 1/4 menší hlávky zelí, 1 kelímek 12% smetany, 3 lžíce hladké mouky na zahuštění, pepř, muškátový květ, sůl (vegeta,není nutná), libeček, celerové lístky na dochucení

Postup přípravy receptu

 1. Zeleninu očistíme a nakrájíme na kousky. Z každého druhu zeleniny odebereme cca 1/3 a odložíme stranou (viz pozn.) Větší díl této zeleniny dáme do 1 litru vroucí vody a osolíme. Vaříme cca 12 min. a odstavíme.

 2. Rozmixujeme a podle chuti okořeníme, přidáme i rozdrcený libeček a celerové lístky.

 3. Ve smetaně rozmícháme mouku - množství volíme dle oblíbené hustoty a vlijeme do polévky, zároveň tam přidáme i zbylou zeleninu a za stálého míchání povaříme cca 12 minut.(pozn.)

Poznámka od kuchařky

Tato část zůstane až na konec, z pórku vezmeme do této části větší podíl zelené natě.

My máme rádi zeleninu křupavější, kdo ne, zavaří déle.

Komentáře k receptu Zeleninová polévka krémová

 • spagetka spagetka(autorka receptu)

  hhonza:Ta polévka je moje, děkuji, že chutná:-K:-K ;-):-D, tady se dá dělat hodně variací, podle toho, co je doma:yes::yes:

  Odpovědět

 • hhonza hhonza(neregistrovaná)

  :-)Bibinko, dík za krásnou a dobrou polévku. Právě ji dodělávám a už teď to tady voní. Převzal jsem za manželku řád zlaté vyřešky, ale zatím to vypadá tak na bramborový řád.Snažím se a čtu si Vaše babské komentáře a rady, abych se zlepšil. honza:-)

  Odpovědět

 • BLEKEKE BLEKEKE(neregistrovaný)

 • Hospodyňka Hospodyňka(neregistrovaná)

  Pokud je dost zeleniny, není potřeba vůbec zahušťovat moukou. Výborná je polévka \\\"svíčková\\\" z mrkve, celeru, petržele cibule ale taky trochu brambor.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Polévky, to je moje, ikdyž je jím taky strašně málo, pořád mi chybí inspirace. :yes::yes:

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  Špagetko, rovnou od klávesnice Ti dávám bodíka:yes:Přesně tak jí dělám a ještě tam dávám brambory(šťouchané),a kousek květáku s kedlubnou, teda když se doma vyskytujou. Máme rádi husté polévky, vždycky sníme talíř a druhé jídlo si dáváme až tak za 1-2 hodiny.:-p;-)

  Odpovědět

Tématické fráze: hrachová polévka krémová krémové polévky zeleninová polévka z kořenove zeleniny polévky krémové zeleninova polivka zeleninová polévka recepty na husté krémové polévky recepty na zeleninové polévky recepty polévky krémové krémové polívky zeleninová polévka recept recept na zeleninovou krémovou polévku krémové polévky recepty zeleninové polévky hustá zeleninová polévka celerová polévka krémová italská italská zeleninová polévka francouzská polévka krémová krémové polévky recept krémová polévka