Bezlepkové máslové sušenky

Suroviny

300 g bezlepkové mouky (užila jsem rýžovou)
1 sáček vanilkového pudinku
200 g másla
100 g cukru krupice
2 žloutky
dvě špetky soli

Postup přípravy receptu

 1. Změklé máslo a ostatní ingredience smícháme a vypracujeme těsto, které necháme aspoň hodinu odpočinout.

 2. Vyválíme tak cca na 0,5cm a vykrájíme tvarydle chuti.

 3. Pro oko můžeme otisknout cokoliv, co udělá na sušenkách ozdobný reliéf. Použila jsem vidličku a zdobičku ze zdobícího pytlíku.

 4. Já z polovičky udělala sušenky a ze zbytku kuličky, do nich ďolíček vařečkou a trošku marmelády.

 5. Pekla jsem na 160°C asi 10-15 minut, než to zlehka zrůžovělo.Necháme úplně vychladnout na plechu a teprve potom sundáváme.

Poznámka od kuchařky

Sušenky jsou jemné a máslově voňavé.

Inspirace na internetu.

Komentáře k receptu Bezlepkové máslové sušenky

 • Dana Dana(neregistrovaná)

  Taky se mi to lepilo, nešlo rozválet, trhalo se....nechala jsem ho možná dlouho v lednici, asi 2,5hod. Nakonec jsem udělala v ruce válečky, ty nakrájela a rukou rozplácla na plechu. Moc vzhledné to nebylo, ale chutově moc dobré.

  Odpovědět

 • srettka srettka (autorka receptu)

  TerezaVe: Tak to jářku vážně nemám tušení, čím by to mohlo být. Ja je dělala už 3x a v pohodě. Tak zkusit tu gumu a nebo bílek, jestli by to pan nešlo lépe.

  Odpovědět

 • TerezaVe TerezaVe

  srettka: Jj, těsto v lednici jsem nechala odležet. Máslo bylo kupované jako čerstvé z moravského podniku. Před použitím jsem ho měla v mražáku, jestli to má nějaký vliv. Myslím, že má standardní obsah tuku 82% jako většina másel na trhu.

  Odpovědět

 • srettka srettka (autorka receptu)

  TerezaVe: Křehčí ve finále jsou. A nechala jsi odlezet v lednici? Když se mi lepí, podsypavam a nebo si ruce a podložku pomazu olejem. Kdyžtak zkus cele vejce. Ono co si budem povídat, BL těsto je pěkný převít. Joo, jaké jsi dala máslo?

  Odpovědět

 • TerezaVe TerezaVe

  Tož píšu zkušenost a zároveň prosím o tip, jak postup vylepšit.
  Zkusila jsem vyrábět sušenky z obyčejné rýžové mouky hladké a polohrubé a když mi došla při vyvalování, přidala jsem Schär Mix C. Druhý pokus byl z Doves Farm plain white. Těsto se mi v obou případech velmi lepilo, takže jsem je nebyla schopna vyválet normálním válečkem, ale válela jsem vždy jen menší kus těsta malým válečkem do ruky. Je to normální nebo někde dělám chybu?
  Pravda potřebovala jsem vyválet těsto na o dost tenčí vrstvu, jelikož jsem chtěla batoleti udělat sušenky s obrázky razítky od Tescomy. Když bylo těsto tlustší, nedařilo se mi buď obrázek obtisknout, nebo byly zase velmi vysoké okraje, které se pak bortily.

  Napadlo mne, jestli byste neměli nějaký tip, jak těsto zpevnit. Jestli přidat škrob, psyllium, xantan nebo něco jiného. Nevím, jestli třeba bílek nemá pojivou funkci. Můžeme křepelčí bílky, tak bych mohla třeba místo žloutků vrazit do těsta křepelčí vejce.
  Předem díky za rady.

  Radost ale udělaly každopádně, i když jen část sušenky se dala sníst rukou a zbytek jsme z misky vybrali lžičkou. Podle reakce myslím, že byly silně jedlé.:-)

  Odpovědět

 • TerezaVe TerezaVe

  srettka: Díky, zkusím nějak nakombinovat.

  Odpovědět

 • srettka srettka (autorka receptu)

  TerezaVe:používám od Doves Farm,přijde mi mezi hladkou a polohrubou. Spíš asi hladká:-)

  Odpovědět

 • TerezaVe TerezaVe

  Prosím o radu, zda rýžovou mouku jste použila hladkou či polohrubou. Předem děkuji.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Paráda :yes::yes:

  Odpovědět

 • hosta hosta

  3-2-1 start! Zvládáš to super, přesně podle svého motta v profilu:yes:;-)

  Odpovědět

 • Betyna Betyna

  :yes: ty jsou krásné

  Odpovědět

Tématické fráze: bezlepkové sušenky recept bezlepkové sušenky recept na bezlepkové sušenky domácí bezlepkové sušenky bezlepkové sušenky recepty bezlepkové sušenky top recepty recepty na bezlepkové sušenky sušenky z rýžové mouky recepty bezlepkové sušenky recept bezlepkové sušenky bezlepkove susenky pro deti sušenky bezlepkové recept sušenky z bezlepkove mouky bezlebkovi recept na susenky susenky bezlepkove maslove susienky bezlepkove recept na máslové sušenky pravda o másle bezlepkové sušenky s razitky bezlepkových sušenky recept