Tvarohovo-krupicový koláč

Suroviny 10 porcí

1 měkký tvaroh v alobalu
1 tvaroh ve vaničce
4 bílky
70 g moučkového cukru
80 g dětské krupičky + na vysypání formy
80 g másla + na vysypání formy
100 ml mléka
1 balíček vanilkového pudinku
1 vanilkový cukr

Postup přípravy receptu

 1. Do mísy dejte oba tvarohy (snad můžete použít i dva vaničkové či naopak dva alobalové, ale to víte, já zpracovávala ty zbytky, přidejte vaječné bílky a mléko a dobře rozmíchejte. Můžete si pomoci i mixerem nebo šlehačem, nebude se vám tvaroh tolik hrudkovat, ač je to záležitost pouze estetická. Poté přidejte moučkový i vanilkový cukr, rozpuštěné máslo, dětskou krupičku a balíček vanilkového pudinku (ten nevařte, zkrátka jen nasypejte prášek).

 2. Dortovou formu (moje je o průměru 24 cm) nebo jinou zapékací nádobu dobře vymažte máslem a vysypejte krupičkou. Poté nalijte tvarohové těsto a na závěr nahoru vyskládejte ovoce. Já jsem použila už zmíněné cestovní meruňky, ale jistě se hodí jakékoliv jiné ovoce, včetně kompotovaného.

 3. Pečte v horkovzdušné troubě předehřáté na 150°C přibližně půl hodiny, a poté ještě dalších cca 15 minut na 180°C, dokud nebude povrch zlatavý.

Poznámka od kuchařky

Tento a mnohé další mé recepty najdete na http://www.mamavkuchyni.cz

Komentáře k receptu Tvarohovo-krupicový koláč

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Paráda Báro!! :yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Dajda Dajda

  Kdysi jsem byla se studenty s Moskvě a tohle jídlo, které se tam nazývalo "zapěkanka iz tvoroga", zachraňovalo vedle boršče naše obědy, když nebylo z čeho si vybrat v menze. Taky ho dělali s meruňkami a nahoru ještě dávali velmi kvalitní (a samozřejmě taky tučnou) kysanou smetanu. Jedlo se teplé. Občas ho dělávám a mohu jen doporučit! :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: tvarohovo krupicový koláč krupicový koláč tvarohový koláč s krupici tvarohovy kolac s krupickou tvarohový koláč s dětskou krupičkou tvarohový koláč tvarohovo- krupicový koláč tvarohovo- krupicový koláč tvarohovy kolač s dětskou krupici tvaronovo svestkovy kolac s krupickou kolač z dětske krupičky krupicovy kolac s meruňkami tvarohovo krupicovy zakusek koláč z dětské krupice koláč recept tvarohový koláč s dětskou krupička recept tvarohový koláč kolac s krupickou tvarohový koláč s krupička recept na moučnik s tvarohem a detskou krupici