Letní pomazánka z pečené zeleniny

Suroviny

1 lilek
malá cuketa
2 rajčata
3 červené papriky - na barvu
1 - 2 cibule
5 stroužků česneku
50 g anglické slaniny - nemusí být, ale dá chuť
koření na grilovanou zeleninu - nebo vaše oblíbené
olivový olej
plátek másla
sůl
pepř
chilli podle chuti
bazalka nebo pažitka

Postup přípravy receptu

  1. Příprava je hodně jednoduchá. Všechnu zeleninu očistíme a nakrájíme na kousky. Pokud budete dávat slaninu tak taky. Plech vyložíme pečícím papírem a vložíme zeleninu. Posypeme kořením a zakápneme olejem.

  2. Pečeme cca 30 minut do měkka. Po krátkém zchladnutí předěláme do vyšší nádoby. Ponorným mixérem rozmixujeme do hladka na pomazánku, nebo necháme kousky a směs použijeme třeba na špagety.

  3. Do hotové pomazánky přidáme na zjemnění kousek másla a nasekané bylinky podle chuti. Dochutíme pepřem, případně solí. Můžeme mazat na topinky, pečivo nebo si to dát s těstovinami. Chutě si měníme třeba různými bylinkami, jinou zeleninou, nebo kořením.

Poznámka od kuchařky

Měla jsem doma zeleninu, kterou jsem potřebovala spotřebovat. Je to jednoduché a spotřebujeme jakoukoliv zeleninu.

Komentáře k receptu Letní pomazánka z pečené zeleniny

Tématické fráze: pomazanka z pečené zeleniny pomazánka z grilované zeleniny pomazánky ze zeleniny pomazánka ze zeleniny pomazanka z pečené cukety zeleninové pomazánky pečená zeleninová pomazánka pečena pomazanka pomazánky z pečené zeleniny pomazánky z grilované zeleniny recept na pomazánku z pečené zeleniny zeleninova pomazanka na topinky pomazánka ze zelenny zeleninova topinkova pomazanka pečená zelenina na topinky recepty na zeleninové pomazánky zeleninová pomazánka z pečené zeleniny zeleninové pomazánky recepty topinková pomazánka ze zeleniny pomazánka z ricotty