Výborná švestková marmeláda se skořicí a citrónem

amdae Kuchařka: amdae

Doba přípravy: 24 hodin + cca 90 minut Zavařeniny 0 názorů

Suroviny

1,2 kg švestek
1 citron
1 kg cukru
1 PL skořice
1 agar (4 g)
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Švestky vypeckujeme a dáme do hrnce s cukrem - promícháme a necháme 24 hodin odležet v chladu ( já měla v lednici). Není to nutné, ale pokud si vzpomenete, tak alespoň jednou promíchejte. Švestky pustí šťávu a není je potřeba druhý den podlévat.

  2. Druhý den švestky vaříme do měkka se skořicí. Pak propasírujeme přes síto (já zvolila hrubější), přidáme šťávu z citrónu a agar - lehce povaříme.

  3. Sklenice dávám umyté na 20 minut do trouby na 100 st., kvůli dezinfekci. Poté marmeládu plníme do sklenic, které uzavřené na pět minut obrátíme na utěrku, aby se víčka chytla.

Poznámka

https://www.facebook.com/Madam-Hra%C4%8Di%C4%8Dka-...

Za mě určitě nejlepší marmeláda, jakou jsem kdy jedla. Recept jsem dostala od sousedky a s jejím svolením uveřejňuji :-)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdíleli již 4 kuchaři a kuchařky

Ohodnoťte recept: Výborná švestková marmeláda se skořicí a citrónem

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: svestkova marmelada švestková marmeláda s ořechy třešňová marmeláda se skořicí švestková marmeláda top recept švestková marmeláda recept hruškovo švestková marmeláda recept na švestkovou marmeládu se skořicí švestkvá marmeláda švestková marmeláda z trouby recept na švestkovou marmeládu top recepty svestkova marmeláda švestková marmeláda se zázvorem švestková marmeláda s chilli džem ze švestek se skořicí a ořechy svestkova stava se skoricí švestková marmeláda s zázvorem švestková marmeláda s ořechy top recepty madam marmeláda švestková marměláda s medunkou švestková marmeláda do do trouby

Zapomněl/a jsem heslo