Mrkvová pomazánka s česnekem

Pomazánky Doba přípravy: 10 minut 8 názorů

Pomazánky Doba přípravy: 10 minut 8 názorů

Suroviny cca 4

4 větší mrkve
3-5 stroužků česneku
1 pytlík majonézy
sůl

Postup přípravy receptu

 1. Mrkev nakrajim na kousky (cca 3 cm) a dam do mixeru s cesnekem, majonezou a soli. Všechno rozmixujeme a je hotovo.

Poznámka od kuchařky

Pomazánka je rychlá a dobrá.

Místo majonézy lze použít i tavený sýr nebo bílý jogurt. Popřípadě podle chuti kombinace těchto tří. Máme odzkoušeno a je to dobré.

Mrkev lze samozřejmě strouhat, jen mixérem je to rychlejší ;)

Komentáře k receptu Mrkvová pomazánka s česnekem

 • maltinka maltinka

  Petra: kvůli vašeho komentáře jsem pomazánku zkusila a asi je chyba ve vašem mixéru protože ten můj mrkev zvládl. Nevím co jste za chuťové kolotoče čekala, když je v receptu jen mrkev, majonéza a česnek? Místo majonézy (tu jsem doma neměla) jsem dala tvaroh a je to fajn rychlá pomazánka, mám ji v krabičce v ledničce a už se těším na snídani :)

  Odpovědět

 • Petra Petra(neregistrovaná)

  To by mě teda zajímalo, jaký mixér autorka používá? Mixér mám výkonný, ale kousky mrkve se nasucho rozhodně neumixovaly (ta trocha majonézy zázrak neudělá). Musela jsem pak po troškách tyčákem. Ve finále by bylo rychlejší a pohodlnější všechno prostě nastrouhat... Navíc chuťově jsem byla velmi zklamaná. Musela jsem přidat několik dalších ingrediencí, aby se to dalo jíst (tvaroh, oregano, olivový olej...). Nevím, co jsem udělala špatně, když jiným chutná. Každopádně díky za recept, ale už nikdy.

  Odpovědět

 • amdae amdae (autorka receptu)

  ivulinka: Já ji mám taky od rodičů. :-8

  Odpovědět

 • ivulinka ivulinka (moderátorka)

  Přesně tuhle pomazánku nám dělávala máma, mrkev strouhala a doma všem chutnala:yes:

  Odpovědět

 • amdae amdae (autorka receptu)

  cathleen: Taky díky; -)

  Odpovědět

 • cathleen cathleen (moderátorka)

  amdae: díky, recept už máš aktivovaný<3

  Odpovědět

 • amdae amdae (autorka receptu)

  cathleen: upraveno ;-)

  Odpovědět

 • cathleen cathleen (moderátorka)

  Nedovedu si představit mixovat celou mrkev. Pokud ji předem krájíš (jako že asi ano), trochu postup rozepiš. Takhle to vypadá divně. Všechno to mixuješ najednou a dohromady:-?

  Odpovědět

Tématické fráze: mrkvová pomazánka mrkvová pomazánka s majonézou cesnekovo mrkvová pomazánka pomazánka z mrkve mrkvová pomazánka na jednohubky mrkvová pomazánka s s majonézou mrkev česnek majonéza cesnekovo mrkvova mrkvová pomazánka s majonéza mrkvová pomazánka s tvarohema majonezou mrkev pomazánka majonéza tvarohovo mrkvová pomazánka mrkev majonéza česnek mrkvová pomazánka s lučinou mrkvova pomazánka z tvarohu mrkvová pomazánka s mojonézou sýrová mrkvová pomazánka mrkvová pomazánka z restované mrkve mrkvova pomazanka majoneza česnečka recept