Housky z jednoho pramene III.

Suroviny

300 g vody
60 g oleje
540-550 g hladké mouky
2 lžičky soli
14 g droždí

Postup přípravy receptu

  1. Ve vlažné vodě rozmícháme droždí a necháme asi 10 minut stát. Přidáme zbytek surovin a vymísíme pružné těsto, které necháme nakynout (přibližně hodinu). Během té doby můžeme dvakrát promísit, těstu to udělá jen dobře.

  2. Vykynuté těsto vytáhneme, propracujeme a rozdělíme na 8-10 dílů. Z každého uděláme bulku a po 10 minutách odpočinku bulku rozválením protáhneme v "šišku", tu svrchu zploštíme a kartou nebo nožem nařízneme tři prameny.

  3. Je-li třeba, prameny lehce povytáneme do délky a spleteme klasický cop. Není třeba se obávat hran na pramenech (které vzniknou krájením), kynutím se téměř ztratí.

  4. Všechny upletené housky necháme na plechu dokynout, potřeme rozšlehaným vejcem a upečeme ve vyhřáté troubě (200°C/asi 20 minut).

Poznámka od kuchařky

Pletení jde velice dobře, protože pevný začátek máme daný nerozkrojeným koncem "šišky" a nic se nerozplétá.

Pekárnománie -> www.pekarnomanie.cz

Komentáře k receptu Housky z jednoho pramene III.

Tématické fráze: domácí housky z jednoho pramene housky z jednoho pramene houska z jednoho pramene housky pečené z z jednoho pramene pletení housek ze tří pramenů výroba housek recept na housky z jednoho pramene výroba domácí housky pletení housek z jednoho pramene housky z jednoho pramenu housky z jednoho copu domácí výroba pletenych housek domácí houska z jednoho pramene recept na výrobu housek recept na pletené housky vyroba domacich housek houska z 1 pramene pletení housek z jednoho pramenu recept na housky pleteni žemliček z jednoho pramene