Vietnamské dušené ledvinky

Suroviny

6 vepřových ledvinek
1 velká cibule
2 lžíce sádla
čerstvě mletý černý pepř
kmín kořenný celý
kmín kořenný drcený
1-2 lžičky semínek koriandru
sójová (ústřicová) omáčka
(sůl)
jasmínová nebo basmati rýže

Postup přípravy receptu

 1. Ledvinky pečlivě očistěte, vykrájejte močovody, tuk, případně odblaňte. Propláchněte několikrát ve studené vodě.

 2. Cibuli oloupejte a nakrájejte nadrobno. Koriandr nadrťte v hmoždíři nahrubo.

 3. V kastrolu rozehřejte sádlo, vhoďte ledvinky, cibuli, kmín a koriandr. S koriandrem opatrně, neznáte-li ho, nejprve ochutnejte a podle toho dejte množství do pokrmu. Ochuťte sójovou (ústřicovou) omáčkou a duste do měkka. Je-li nutné, přilévejte vodu. Opepřete, případně osolte.

 4. Rýži uvařte v osolené vodě dle návodu.

Poznámka od kuchařky

Recept je z nedalekého vietnamského bistra, ale ledvinky nejsou v nabídce standardně. Majitel a kuchař v jedné osobě mi na dotaz, co v nich je, s úsměvem neprozradil nic. Florista ze sousedního obchodu byl úspěšnější a od jeho paní recept získal. Do původního vietnamského se nedává kmín a cibule, šťáva se zahušťuje škrobem a doslazuje špetkou cukru. Cibuli a kmín začali přidávat v Čechách.

Komentáře k receptu Vietnamské dušené ledvinky

 • Karolina09 Karolina09 (autorka receptu)

  Anna Kocikova: Kdysi se mi dostalo odborného výkladu chemika, jak je to s tím máčením (i v mléce) a nemáčením. Jediné, co jsem pochopila, že máčení nemá na nečistoty, tady močovinu, žádný vliv. Budu ho kontaktovat a pokusím se to převést do laické formy. Opravdu stačí pečlivě očistit.:-)

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Ledvinky máme rádi a tento recept se mi moc líbí:-K:yes:
  Já osobně ledvinky po odstranění všech nečistot namáčím ve studené vodě.Ale jedla jsem ledvinky na minutku(bez namáčení)a byly výborné:-8

  Odpovědět

Tématické fráze: ledvinky recept ledvinky jako minutka vepřové ledvinky minutka dušené ledvinky jak ocistit ledvinky ledvinky na kmíně jak očistit vepřové ledvinky minutka z ledvinek ledvinky na minutku ledvinky recept minutka recept ledvinky po vientnamsku ledvinky recepty ledvinky recepty minutka ledvinky na cibuli recepty ledvinky po uhersku ledvinky minutka ledvinky jako kuchynská minutka jak očistit vepřové ledvinky recept namáčení vepřových ledvinek ledvinky recept na minutku