Sádlové rohlíky bez vajec

Suroviny

200 ml vlažné vody
1/2 kostičky čerstvého droždí
1 lžička cukru
-------
cca 450 g hladké mouky
50 ml oleje
1 lžička soli
1 lžička kurkumy
hrst sušené smažené cibule
-------
1 lžíce sádla
1 lžíce másla

Postup přípravy receptu

  1. Z vlažné vody, kvasnic a lžičky cukru uděláme kvásek. Pak ho zapracujeme do osolené mouky, do které jsme také promíchali lžičku kurkumy. Nakonec přidáme i olej - tuk se vždy dává jako poslední, aby neomastil mouku předtím, než stačí vstřebat vodu.

  2. Necháme v teple přikryté kynout, jednou "srazíme" vařečkou a přimícháme smaženou sušenou cibulku. Zhruba za půl hodiny těsto opět zdvojnásobí objem. Pak ho vyklopíme na pracovní desku, rozdělíme na menší kousky. Ty na pomoučněné ploše vyválíme nebo prsty roztáhneme do oválků zhruba půl centimetru silných. Ty potřeme mašlovačkou rozpuštěným sádlem (smíchaným i s máslem) a zarolujeme od užšího kraje rohlíčky.

  3. Než na plechu s pečícím papírem opět nakynou, rozehřejeme troubu na cca 200 st.C, horkovzdušnou na 180 st. Rohlíky pomašlujeme zbytkem sádla s máslem a posypeme kmínem a pekařskou solí - nebo čím chcete.

Poznámka od kuchařky

Nechtělo se mi dělat víc rohlíků, než sníme. Zbytek těsta jsem rozválela na tenký obdélník, opět pomašlovala, přeložila, rozválela, znovu potřela tukem (asi třikrát) a pak z rozváleného nakrájela tenčí proužky a napíchala je na jehly :D Díky sádlu jsou rohlíčky křupavé, díky kurkumě a cibulce krásně pikantní.

Komentáře k receptu Sádlové rohlíky bez vajec

Tématické fráze: domácí rohlíky se sádlem rohlíky bez kvasnic domácí rohlíky bez vajec domácí rohlíky bez kvasnic rohliky bez vajec sádlové rohlíky rohlíky bez vejce recept na rohliky bez vajec rohlíky se sušených kvasnic housky bez vajec slane rohliky s olejem a sadlem recept na rohliky bez vajicka recept na rohlíky bez vejce rohlíky ze sušených kvasnic sádlové rohlíky bez droždí recepty bez vajec sadlovy rohlik recept křupavé rohlíky se sušených kvasnic domácí rohlíky bez droždí bez vajec recept na křupave rohličky bez kvasnic