Závitky z králíka na smetaně

Jiné maso Doba přípravy: 110 min. 4 názory

Jiné maso Doba přípravy: 110 min. 4 názory

Suroviny 2 - 3 porce

6 králičích pupků
400 g vepřového mletého (nejlépe bůček)
1 vejce
sůl
pepř
nové koření
bobkový list
2 PL hořčice plnotučné
cele
mrkev
petržel
cibule
1 dl oleje
250 ml smetany na vaření
1 - 2 PL cukru krupice
1 - 2 PL mouky hladké
1 citron dobře omytý
ocet
mléko

Postup přípravy receptu

  1. Plátky masa omyjeme, osolíme a opepříme. Mleté maso promícháme s vejcem, osolíme, opepříme, dáme na plátky masa a zavineme.

  2. Zeleninu a cibuli očistíme a nakrájíme. Na rozpáleném oleji orestujeme, nejdříve zeleninu, přidáme cibuli a přidáme cukr, krátce zkaramelizujeme a vložíme závitky. Přidáme nové koření a bobkový list, citron. Opečeme z obou stran a vyjmeme.

  3. Základ zasypeme moukou, pečlivě promícháme, krátce provaříme, přidáme lehounce ohřátou smetanu aby se omáčka nesrazila, provaříme a podle potřeby dochutíme solí, octem a nebo přiředíme ohřátým mlékem. Omáčku přepasírujeme na závitky. Nevím, někdo mixuje a já prostě pěkně postaru pasíruji.

Poznámka od kuchařky

Porcoval jsem šest králíků do mrazáku a samozřejmě tam bylo tohle maso, o kterém jsem dříve nijak nepřemýšlel, šlo hned do vývaru a pokud jsem králíka pekl, nechal jsem ho tam. Nevím, je to takové ničemné nic. Snad hrudí, ale tak nějak se mně o tom nechtělo přemýšlet, ale teď jsem najednou měl 12 kusů. No a tak jsem vymyslel dvoje závitky. Jeden je tento a ten druhý už jsem dal.

Tak to je ten slíbený ke španěláčkům.

Komentáře k receptu Závitky z králíka na smetaně

Tématické fráze: králík na smetaně závitek z králíka králík na smetaně recept úprava králíka na smetaně králičí závitky na smetaně recept králík závitky králičí hrud na na na smetaně recept recepty kralik na smetane recept na králíka na smetaně 2pl při vaření omáčka na králíka králičí závitky na smetaně vaření králík s fenyklem závitek s králika králik zavitky recepty