Knedle s povidlím a strouhankou (na páře) podle babičky Marie

Sladká jídla Doba přípravy: 15 minut 5 názorů

Sladká jídla Doba přípravy: 15 minut 5 názorů

Suroviny

kynutý knedlík
povidla
strouhanka
cukr moučka
máslo

Postup přípravy receptu

 1. Každý plátek knedlíku natřeme povidlím a namazanou stranou je slepíme k sobě. Strouhanku opražíme nasucho na pánvičce a smícháme s cukrem. Máslo rozpustíme.

 2. Knedlíky vložíme do pařáčku a napařujeme několik minut - aby byly teplé a měkké, ale ne rozmočené. Povidla můžou během napařování trochu vytéci, ale to ničemu nevadí.

 3. Na talíři sypeme strouhankou s cukrem a poléváme rozpuštěným máslem.

Poznámka od kuchařky

Nostalgicky jsem si zavzpomínala na dobu, kdy jsem na základní škole chodívala na obědy k babičce - toto bývalo mé nejoblíbenější jídlo. Není to žádný gastronomický zázrak, ale já jsem to milovala. Když jsem přišla k babičce a uviděla jsem v misce strouhanku a na plotně pařáček, bylo mi jasné, co je na oběd:-)

Od té doby jsem to neměla a vždycky jsem si to chtěla připravit. Tak jsem si knedle s povidlím po 25 letech nachystala a ponořila se do vzpomínek.

Komentáře k receptu Knedle s povidlím a strouhankou (na páře) podle babičky Marie

 • Johanka128 Johanka128 (autorka receptu)

  Paul Sulc: Ale to je pak něco úplně jiného :-)

  Odpovědět

 • Paul Sulc Paul Sulc

  Rekl bych, ze je jednodussi, jak se to delalo: proste na knedle s paraku se nalila povidlova omacka se skorici, uz nekdy zacatkem 19 st. se to tak delalo. A to jeste nebyly nemecke knedle, ale po cesku varene buchty.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Hezké, určitě dobré a jak známo, naše babičky uměly uvařit z ničeho. ;-):yes:

  Odpovědět

 • srettka srettka

  Obyčejné ale výborné jídlo <3tohle miluju od dětství, ikdyž knedlik raději plněný. Buď knedlíčky a nebo taštičky s povidly a se strouhankou. Krásná nostalgie a velká dobrota:yes:

  Odpovědět

 • maris maris

  Johanko, máš pravdu, není to žádný gastronomický zázrak, ale máš na to moc hezké a milé vzpomínky spojené s babičkou a to z toho dělá něco zvláštního a vyjímečného. Já na tu svou babičku a její kuchyni taky moc ráda a často vzpomínám;-):-)

  Odpovědět

Tématické fráze: knedle na paře kynuté knedlíky s povidly na páře kynuté knedlíky na páře povidlové povidlové knedlíky v páře kynuté knedlíky s povidly v páře kynuté knedlíky s povidly od babičky rychlovky knedlík s povidly strouhanka na kynuté knedlíky kynute knedliky se strouhankou jak připravit knedle kynuté povidlové knedlíky na páře kynuty knedle s povidly recepty od babičky knedlenapare kynuté knedlíky na páře s pividlm videorecept povidlové knedlíky v v páře napařování kynutých knedlíků v páře knedlíky s povidly kynuté povidlové knedlíky v páře povidlové knedlíky na páře