Dýně Hokkaido pečená s brambory a mrkví

Suroviny

dýně Hokkaido
Mrkev
Brambory
Sůl
Pepř
Olivový olej
Tymián nebo oregano
Sojová omáčka
Zakysaná smetana (nemusí být)

Postup přípravy receptu

  1. Dýni Hokkaido nakrájíme na kousky, pokud je slupka pěkná, nemusíme je odstraňovat. Brambory a mrkev nakrájíme, v míse smícháme s dýní Hokkaido.

  2. Osolíme, opepříme, přidáme tymián nebo oregano a sojovou omáčku. Zakapeme olivovým olejem a dáme na plech na pečící papír.

  3. Pečeme ve vyhřáté troubě, než je zelenina měkká. Podáváme jako hlavní jídlo nebo přílohu k masu, dá se podávat i se zakysanou smetanou.

Poznámka od kuchařky

Tohle je moje nejoblíbenější úprava dýně Hokkaido. Recept se dá různě upravit, já nejčastěji používám omáčku Tamari, ale dá se i klasická sojová omáčka, Worchester nebo ji vynechat. stejně tak množství bylinek si každý určí sám.

Je to vynikající, vždy to jím jako hlavní jídlo, je to lehké a zakysanou smetanu si k tomu nedávám, ale zase záleží na každém.

Fotka brzy přibude:-)

Komentáře k receptu Dýně Hokkaido pečená s brambory a mrkví

Tématické fráze: recepty z dýně hokkaido pecena dyne hokaido recepty dyne hokaido zapečené brambory s dýní hokaido recept z dýně hokaido pecena dýně hokaido recept pečená dýně hokaido-recepty úprava dýně hokaido hokkaido pečená dýně hokaido v troubě jak upravit dýni hokaido pečená dýně s bramborem dyně hokaido úprava dýne hokaido recepty dyně hokaido recept pečená dýně s brambory recepty dyne hokkaido dýně s bramborem recepty z dyně hokaido dýně hokaido s brambory