Bramborovo-sýrová roláda z pečených brambor

Suroviny

3 středně velké brambory
150 g strouhaného sýra (ideálně alespoň část parmazánu)
Náplň:
1 cibule
plátek másla
4 vejce
3 lžíce smetany
hrst hrášku
hrst pažitky
100 g mozzarely
sůl
pepř
Náplň můžete udělat jakoukoliv (špenátovou s ricottou, masovou, houbovou...)

Postup přípravy receptu

  1. Syrové brambory oloupeme a nastrouháme na tenké plátky. Na sítu propláchneme a osušíme. Plech vyložíme pečícím papírem, posypeme polovinou strouhaného sýra. Na sýr rozložíme plátky brambor a zasypeme zbytkem sýra. Nesolíme - sýr je slaný dost. Pečeme asi 30 minut v troubě vyhřáté na 170 st. - dozlatova.

  2. Mezitím připravíme náplň - já usmažila vejce na cibulce s přídavkem smetany, hrášku a pažitky a na plechu zasypala strouhanou mozzarellou. Můžete připravit náplň jakoukoliv, byla by jistě dobrá špenátová, houbová smaženice, z mletého masa s červenou omáčkou ... podle vaší chuti a možností.

  3. Pekáč se zapečenými bramborami vyndáme z trouby (tu nevypínáme) a rozetřeme na ně náplň. Pomocí papíru z kratší strany smotáme a dáme zapéci ještě na 15 minut.

Poznámka od kuchařky

Zdroj: volně podle čarujeme.cz

Komentáře k receptu Bramborovo-sýrová roláda z pečených brambor

Tématické fráze: roláda z brambor syrova rolada roláda z plátků brambor rolada ze syrových brambor co udelat z mozzarely syrove brambory smetana roláda rolada ze syrovychbrambor recept na pečenou roládu z brambor bramborová roláda ze syrových brambor rolada z platky brambory roláda z vajec a brambor syrova rolada s mletým masem roláda z brambor a parmazánu pečené strouhané brambory recept bramborová roláda ze sýrových strouhaných brambory sýrová roláda videorecept roláda brambor roláda s brambor, parmazánu a mletého masa brambory v roláda bramborová roláda ze syrových brambor videorecept