Bramborovo-sýrové růžičky

Suroviny

5 menších podlouhlých brambor
3 plátky tvrdého sýra
olej
sůl
grilovací koření (rozmarýn - dle chuti)
formičky na mufiny

Postup přípravy receptu

  1. Brambory omyjeme a i se slupkou nakrájíme na tenké plátky, třeba na struhadle na okurku. Opláchneme je a osušíme, rozložené posolíme. Sýr pokrájíme na cca centimetrové pásky.

  2. Do formiček na muffiny plátky brambor dokola skládáme tak, aby se trochu překrývaly a vnější řadu u dna zpevníme páskem sýra.

  3. Z dalších bramborových plátků vytvoříme i střed kytičky, proložíme také utrženým kouskem sýra. Naplněné muffinky případně posypeme kořením (grilovací, rozmarýn podle chuti) a postříkneme olejem ve spreji.

  4. Upečeme dozlatova v troubě, vyhřáté na cca 200°C. Necháme ve formičkách trochu zchladnout, aby zatuhl roztavený sýr, který bramborové lupínky udrží pohromadě.

Poznámka od kuchařky

Je tu recept od Pipre, která růžičky sepnuté párátkem smažila, dávám do podobných. Na to nemám tak šikovné ruce, zjednodušila jsem tou formičkou

Komentáře k receptu Bramborovo-sýrové růžičky

Tématické fráze: bramborové růžičky sýrové růžičky bramborovo sýrové koule růžičky ze sýru bramborové ružičky video bramborovo sýrové recepty bramborovo syrove muffi y ruzicky z brambor muffiny z plátků brambor bramborovo sýrové mufiny růžičky bramborovo sýrové koule recept recept na sýrové růžičky plátky brambor do formiček jak na bramborové růžičky bramborovo syrove ruzicky bramborové mufiny sýrová růžičky