Omeleta ze syrových brambor

Suroviny

Asi 1/2 kg brambor
5 dkg másla
3 vejce
1 cibule
10 dkg šunky nebo šunkového salámu
sůl
kmín
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Okrájené brambory nakrájíme na tenké plátky. Na dno pánve rozprostřeme plátky másla a na něj pak plátky brambor tak, aby úplně zakryly dno a boky pánve. Osolíme a pokmínujeme.

 2. Posypeme kroužky cibule a dáme další vrstvu plátků brambor. Osolíme a pokryjeme šunkou nakrájenou na proužky. Navrch dáme opět vrstvu brambor, osolíme, pokmínujeme, přidáme zbylou cibuli a posypeme mletým pepřem. Poslední vrstvou jsou plátky brambor, které ještě posolíme a posypeme kmínem.

 3. Přikryjeme pokličkou a na středním plameni pečeme. Asi po 15 minutách zkontrolujeme jestli jsou brambory měkké a necháme asi 2-3 minuty odkryté. Přidáme tři rozklepnutá vejce.

 4. Nožem lehce nadlehčíme na několika místech brambory tak, aby vejce mohla zatéct do dolních vrstev. Mírně posolíme a posypeme mletým pepřem. Zakryjeme pokličkou a asi 5 minut ještě pečeme.

 5. Hotovou omeletu vyklopíme na talíř a ozdobíme pažitkou nebo petrželkou.

Komentáře k receptu Omeleta ze syrových brambor

 • R. R.(neregistrovaný)

  Tet jsem to skusila a je to výjmečné:yes:ale vůbec to nedrží tvar ale to neva.:-!:-!:-):-D:-))

  Odpovědět

 • jahoda jahoda

  Nedávno jsem takto nakrájené brambory vrstvila a zapékala navíc ještě s mletým masem (ale bez vajec) a šlo to "na dračku". Super recept:yes:;-)

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Já bych to taky nenazvala omeletou. Nějak tak podobně dělám selskou amoletu, ale to je z vařených brambor na kostičky, popř salámu a vajec. Nicméně, ať už je to, nebo není omeleta, mám při pohledu na to hned hlad:-)):-D:-D:yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Já bych to sice omeletou nenazvala, ale jinak to je určitě dobré a dohadovat se o názvu je nesmysl ;-):-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: selska omeleta z brambor omeleta z brambor selská amoleta omeleta s brambory syrova brambora štava z brambor syrová šťáva z brambor omeleta selská omeleta jídla z brambor omelety z brambor selské brambory recept omeleta s bramborami omelety francouské omeleta ze strouhaných brambor omoleta z brambor bramborová omeleta ze syrových brambor zamražování brambor selská omoleta syrové brambory