Plněné bramborové knedlíky - zabíjačkové

Vepřové maso Doba přípravy: 40 minut 0 názorů

Vepřové maso Doba přípravy: 40 minut 0 názorů

Suroviny 2-3 porce

Těsto:
500 g vařených brambor - jemně nastrouhaných
cca 200 g hrubé mouky, podle hustoty těsta
1 vejce
1 lžíce solamylu
lžička soli
Náplň:
světlý nebo tmavý prejt
jitrnice nebo jelita

Postup přípravy receptu

  1. Jemně nastrouhané brambory smícháme s vejcem, solí, solamylem a moukou dle hustoty těsta v hladkou hmotu, kterou rozdělíme na stejně velké dílky, z kterých vytvoříme placičky, do jejich středu dáme kousek prejtu, jitrničky nebo jelítka a opatrně, ale pevně uzavřeme. Knedlíky ihned vkládáme do vroucí osolené vody a po vyplavání vaříme cca 8-12 minut - podle síly těsta.

  2. Těsto si pochopitelně můžeme udělat dle vlastního osvědčeného receptu. Jde tu výhradně o netradiční náplň ze zabijačkových produktů, kterou můžeme využít i tímto způsobem.

  3. Knedlíky podáváme s kysaným nebo dušeným zelím, červenou řepou dušenou nebo špenátem a sypat je můžeme před podáváním dozlatova osmaženou cibulkou.

Komentáře k receptu Plněné bramborové knedlíky - zabíjačkové

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: plněné bramborové knedlíky plněne bramborove bramborove knedliky plnene prejtem bramborove knedliky plnene jitrnici bramborový knedlík plněný prejtem bramborové knedlíky plněné jelítkem a jitrničkou plněné bramborové knedlíky netradičně bramborové knedlíky plněné pečínkou bramborové knedlíky recepty plněný bramborový knedlík plněné bramborové knedlíky z vařených brambor co jde udelat z náplně do jelit plněné bramborové knedlíky jitrnicí