Zabíjačkové brambory

Suroviny

brambory
kysané zelí
jitrnice nebo prejt
sušená cibule
sůl
pepř
kmín
cukr
sádlo

Postup přípravy receptu

  1. Brambory oloupeme a nakrájíme na cca 1/2 cm plátky. Vaříme v osolené vodě s kmínem 6-8 minut. Ihned je slijeme a propláchneme studenou vodou.

  2. Vhodný pekáček vymažeme sádlem a uložíme vrstvu brambor. Opepříme a poklademe prejtem. Pokud budete mít jitrnici, stáhneme ji ze střívka a rozděláme ji na kousky.

  3. Na vrstvu prejtu uložíme vrstvu brambor a opepříme. Kysané zelí vymačkáme a podle chuti osladíme. Poklademe na brambory a posypeme cibulí.

  4. Končíme vrstvou brambor. Sádlo rozpustíme a přidáme špetku mleté papriky na barvu. Brambory sádlem potřeme. Pečeme prvních patnáct minut přikryté na 200 stupňů asi 30-40 minut.

Poznámka od kuchařky

Množství surovin neuvádím záměrně, to si každý připraví podle počtu porcí. Taky je výborné udělat ještě jednu vrstvu mezitím s jelitovým prejtem.

Komentáře k receptu Zabíjačkové brambory

Tématické fráze: zabijackove brambory źabijackovy prejt zapeceny sbramborem zabijačkové brambory recept brambory recepty zabiačkové brambory kysané zelí s jelitovým prejtem zelí s bramborem a jelitovým prejtem kysane zelí, prejt brambor brambor z prejtem jak se pripravi prejt prejt zapeceny mika59 zelí zapečené s jelitovym prejtem tlacenka..brambory recečpty s jelitovým prejtem zabijackove jitrnice brambory zabíječkové brambory top recepty zabíjačkové brambory zapečené brambory jelitovým prejtem recepty z brambor brambory recepty s obrázky