Pomazánka z Májky

Pomazánky Doba přípravy: 15 min. /i s vařením vajec/ 2 názory

Pomazánky Doba přípravy: 15 min. /i s vařením vajec/ 2 názory

Suroviny 3 - 4 porce

2 ks paštiky Májky (velké)
3 vejce natvrdo
1 velká sterilovaná okurka
1 cibule
2 tavené sýry
sůl
pepř

Postup přípravy receptu

 1. Májky rozetřeme s tavenými sýry, přidáme nakrájenou okurku, vejce, cibuli, sůl a pepř.

 2. Promícháme a mažeme na pečivo.

Komentáře k receptu Pomazánka z Májky

 • majda1512 majda1512

  Měli jsme včera k večeři a musím říci, že nic moc. Nebyla špatná, ale Májka přerážela ostatní suroviny, takže příště méně Májky :-)

  Odpovědět

 • Vaclav Fronek Vaclav Fronek

  Hani "Majku" mám rád z dvou důvodů. Moje mamimka byla Marie a táta,příbuzní a přátelé jí říkali "Majko". A za druhé jako jídlo. Dávám jí do "Zelného prejtu" ale i jen tak a také moc dělám pomazánku trochu jinak na topinky, které před namazáním potírám česnekem. A je to jednoduché a fajn rychlá zpestření obi,topinky.Hned to vypadá jako Hogo Fogo.= Jednu paštiku vymíchám s PL lžící másla (jako do pěny). Vmíchám KL lžičku normál žluté hořčice, přsolím, připepřím a vmíchám nadrobno nakrájenou cibulku a kysanou okurčičku(Co kdo snese- jako c Císařovo pekaři). Lépe mazat vrstvu na nehorkou počesnekovanou topinku, kterou pak ozdobáme rajčátkem, čerstvou okurkou, salátem a pod. I hostům chutná, zpracuje se starší chléb, je to ryché občerstvení a já jsem také spokojen a tetelím se za pochvali.Václav. Ty máš smozřejmě +bodík a mám zase změnu.

  Odpovědět

Tématické fráze: pomazánka z paštiky májky paštika májka paštika májka recept majka57 majka paštika pomazánky recepty pomazánka z paštiky májka pomazanka z prejtu recept paštika májka paštika z majky pomazanka recept hogo fogo recepty pomazánka na topinky z paštiky paštika májka soutěž veronika poláčková recepty recepty z paštiky majka majka test recept majka pastika majka paštika recepty pomazánka z paštika recept májky