Pomazánka z mletého masa na způsob rillettes

Suroviny

500 g mletého (nejlépe doma) libového bůčku
250-300 g sádla
1 cibule
3 stroužky utřeného česneku
100 ml suchého vína
50 ml vody
mletý pepř
mletý kmín
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Do vyšší pánve dáme na kousek sádla opéct maso. Mícháme a rozdělujeme maso od sebe, až zbělá. Přidáme drobně nakrájenou cibuli, česnek, kmín, sůl, vodu a víno.

  2. Pánev přikryjeme a s občasným mícháním maso dusíme cca půl hodiny. Je-li třeba, malinko podlijeme. Až se voda vydusí a maso se začne opékat, přidáme sádlo.

  3. Společně dusíme dalších asi deset minut. Masovou směs dochutíme čerstvě mletým pepřem, případně solí. Po chvíli maso rozdělíme do skleniček a dáme vychladit.

Poznámka od kuchařky

Pomazánku uchováváme v lednici. Bude ji přibližně 700-800 g, podle množství sádla, toho můžete dát více. Chutí se velice podobá pravému rillettes, ale příprava je jednodušší a doba určitě o mnoho kratší.

Komentáře k receptu Pomazánka z mletého masa na způsob rillettes

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: pomazánka z mletého masa mlete masa pomazanky z mleteho masa recepty z mletého masa pomazánky z z mletého masa recept masova pomazanka z mleteho masa topinková pomazánka s mletého masa bažantí rillettes recept recept na pomazánku z mletého masa pomazánka z vepřového masa rillettes masova pomazanka z mletého masa pomazánka z robi masa recept rillettes mleté maso na způsob kebabu