Brokolicová RAW polévka

Polévky Doba přípravy: 15 0 názorů

Polévky Doba přípravy: 15 0 názorů

Suroviny 4 porce

350 g brokolice
190 g avokádo
10 ml rýžový krém
římský kmín
sůl

Postup přípravy receptu

  1. Brokolici rozdělíme na menší růžičky a pár kousků necháme na ozdobení

  2. Do mixéru dáme brokolici, avokádo, římský kmín (já jsem dala 1/2 lžičky), sůl a 500 ml vody

  3. Vše rozmixujeme a můžeme podávat.

Poznámka od kuchařky

Pokud vám studené polévky nechutnají (jako moji dceři), můžete ji jemně ohřát, ale pouze na teplotu do 42°C.

Při překročení teploty 42°C všechny enzymy uhynou.

Pokud vám chuť brokolice připadá příliš ostrá, zjemníte polévku rýžovým krémem nebo smetanou. Polévka však už nebu RAW :)

Brokolice (Brassica oleracea var. botrytis italica) je jedlá rostlina druhu brukev zelná (Brassica oleracea), která je druhem kapusty a příbuzná květáku. Pochází z oblasti Středomoří.

Brokolice je bohatá na vitamin C, (beta-karoten (provitamin A), vitamin E, vitamin B1, kyselinu listovou (B9) a vitamin B2, z minerálních látek obsahuje především draslík, vápník, fosfor a síru. Bohatá je samozřejmě i na vlákniny.

V poslední době se objevily studie, které potvrzují, že brokolice výrazně ochraňuje lidský organismus proti volným radikálům, toxickým a rakovinotvorným látkám. Chemické látky, jež jsou obsaženy v brokolici, prý podle vědců z Georgetownské univerzity ve Spojených státech dokážou "opravit" DNA v buňkách a tím zabránit jejich rakovinnému bujení.

Pokud nakupujete brokolici, vyberte pouze tu, která není povadlá a není nažloutlá. Musí být krásně zelená a svěží. Na kvalitě brokolice velmi závisí i kvalita polévky.

https://www.fajnejidlo.eu/recepty/recept.php?id=15...

Komentáře k receptu Brokolicová RAW polévka

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: brokolicová polévka brokolicová polévka recept raw brokolicová polévka raw polévky raw polévka raw recepty brokolice polevka brokolice avokado brokolice raw recepty svezi brokolicova polevka polevka brokolicovi krémem raw recepty polevky raw brokolice