Jablečno-hruškový pečený čaj

recepty73 Kuchař: recepty73

Nápoje 0 názorů

Suroviny

1 kg jablek - očištěných od jádřinců
1 kg hrušek - očištěných od jádřinců
100 g rozinek nebo brusinek
hřebíček - celý nebo mletý, dle chuti
skořice - mletá nebo celá, dle chuti
cca 450 g cukru krupice, dle sladkosti ovoce
2 citrony - menší
1 dl hnědého rumu - není nutný
Recept si zatím oblíbili 3 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Očištěná neloupaná jablka a hrušky pokrájíme na větší kostky a dáme do pekáče. Přidáme pokrájený oloupaný citron, skořici a hřebíček dle chuti a cukr. Rozinky nebo brusinky spaříme vroucí vodou a přidáme k ovoci. Vše promícháme a dáme péct do předehřáté trouby na cca 190 stupňů. Během pečení občas promícháme. Krátce před koncem pečení zalijeme rumem. Kdo alkohol nemusí, rum prostě vynechá.

  2. Ovoce pečeme podle toho, jak pevné je. Já dělám z pevnějších pozdních odrůd a peču cca 35-40 minut nebo v remosce zhruba 40-45 od zapnutí.

  3. Horké ovoce s rozdělenou šťávou plníme do čistých sklenic, které po naplnění pevně uzavřeme a otočíme dnem vzhůru. Takto necháme částečně zchladnout a poté uložíme na temném suchém místě a odebíráme dle potřeby.

  4. Používáme tak, že ze sklenice odebereme cca 2 lžíce ovocné směsi do hrnku, zalijeme vroucí vodou nebo i horkým černým čajem. Výborný je i do grogu. Všichni se vždy těší, až budou na dně hrnku lovit navoněné kousky ovoce.

Poznámka

Z uvedeného množství mám cca 8-10 skleniček různých velikostí.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 118 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Jablečno-hruškový pečený čaj

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: hruškovy pečený čaj jablečný pečený čaj recept pečený jablecny caj jablečný pečený caj pečený čaj jablečný peceny caj s jablky peceny hruskovy caj recept pečený čaj s jablky pečeny čaj jablko hruškový pečený čaj recept pečený čaj hruškový recept pečený čaj jablecny recept pečeny čaj s alkoholem recept pečený čaj s jablky recept pečený jablečný čaj recept peceny hruškový na čaj pečený čaj jablka hrusky hruškovy pečený v troubě pečené čaj recept hruškový čaj