Tvarohovo-smetanový dezert s jahodami

Suroviny 12 porcí

Korpus:
4 vejce
4 lžíce hladké mouky
4 lžíce cukr moučka
1 lžíce oleje
Náplň:
1 šlehačka vyšlehaná se ztužovačem
2 zakysané smetany
čerstvé jahody
cukr dle chuti
Poleva:
šťáva ze zavařených jahod
cukr moučka
želatina (sypká)

Postup přípravy receptu

  1. Ušleháme zvlášť bílky. Žloutky ušleháme s cukrem. Přidáme olej, mouku a zamícháme sníh. Pečeme ve vymazané a vysypané kulaté formě (průměr cca 22 cm) na 180°C. Množství vypadá velmi skromně, ale opravdu to tak má být. PRÁŠEK DO PEČIVA SE NEDÁVÁ. Korpus opravdu nabude, po vychladnutí trochu slehne.

  2. Ušleháme šlehačku se ztužovačem, přidáme zakysané smetany, osladíme dle chuti. Navrstvíme na vychlazený korpus, poklademe nahusto čerstvými jahodami. Krém se zdá řídký, ale ZTUHNE!!!

  3. Želatinovou polevu děláme dle návodu na obale. Já místo vody s cukrem používám šťávu ze zavařených jahod, pokud chybí gramáž vody, rozmixuji zavařenou jahodu. Šťáva ze zavařeniny je NESROVNATELNĚ LEPŠÍ!!!!

  4. Necháme vychladit, nejlépe přes noc.

Komentáře k receptu Tvarohovo-smetanový dezert s jahodami

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: jahodový dezert tvarohový dezert jahodovy smetanovy dezert dezert s jahodami jahodový dezert se zakysanou smetanou jahodový dezert s tvarohem recepty z jahod jahodové dezerty recepty s jahodami dezert z čerstvých jahod tvarohovo smetanovy dezert dezerty recepty čerstvé jahody recepty tvarohovosmetanový desert dezerty z jahod dezert z jahod tvarohovo smetanový pohár s s jahodama jahodový dezert ze zakysané smetany smetanový dezert s ovocným rozvarem do skleničky tvarohovosmetanový dezert s jahodami