Dobrý medovník

Moučníky Řezy Doba přípravy: 80 minut, nechat do druhého dne proležet 0 názorů

Moučníky Řezy Doba přípravy: 80 minut, nechat do druhého dne proležet 0 názorů

Suroviny 15 porcí

2 vejce
150 g moučkového cukru
12 g jedlé sody
100 g Hery
4 lžíce medu
500 g hladké mouky
1 lžíce perníkového koření
Krém:
1 Hera
250 g moučkového cukru
1 vanilkový cukr
3 lžíce rumu
1/2 l mléka
60 g hladké mouky
Na posypání nastrouhaná 1 čokoláda na vaření

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve ustřihneme 4 díly pečícího papíru o 1 cm menší na délku i šířku než plech, na kterém budeme obrácenou stranou péct, aby šel upečený plát lehce stáhnout z plechu .

  2. Dáme do hrnku vařit vodu. Do plechové misky dáme vejce, med, Heru, moučkový cukr a sodu a mixérem šleháme vše do hustého krému. Ve druhé míse promícháme mouku s perníkovým kořením, ještě horký krém na ní vylejeme a rychle promícháme těsto, které rozdělíme na 4 díly na pečící papíry. Přikryjeme je hrníčky, aby nevychladly, protože s teplým těstem se lépe pracuje. Zapneme troubu na 170°C a co nejrychleji pláty vyválíme na velikost pečícího papíru. Když jsou pláty vyválené, dáme je vždy doprostřed trouby asi tak na 7 minut do zlatova upéct.

  3. Na krém uvaříme z mléka, mouky a vanilkového cukru hustou kaši a dáme jí vychladnout. Heru, moučkový cukr a rum vyšleháme do hustého krému, po kouskách přidáváme studenou kaši a šleháme, až máme nadýchaný krém.

  4. Na plech dáme první upečený plát, potřeme ho krémem, položíme druhý plát a tak pokračujeme. Poslední čtvrtý plát potřeme a posypeme nastrouhanou čokoládou, přikryjeme folií, dáme menší pekáček navrch, do něj závaží a dáme do druhého dne proležet do lednice. Kdo chce mít na vrchu nastrouhaný perník, musí dát stranou kousek těsta a spolu s pláty jej upéct a nastrouhat.

Komentáře k receptu Dobrý medovník

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: medovník recept medovník na plech recept na medovník medovník recept na plech medovnik bez vajec dobrý medonik jak upect medove pláty rychlý medovník na plech recept medovník