Nakládané kozí rohy

Zavařeniny Doba přípravy: 60 minut 0 názorů

Zavařeniny Doba přípravy: 60 minut 0 názorů

Suroviny

Na jednu 3 l lahev:
650 g očištěných papriček
1 velká cibule
5 bobkových listů
15 velkých kuliček nového koření
1 velká lžíce barevného pepře
1 pálivá chilli paprička
7 velkých lžic oleje
450 ml vody
150 ml octa
2 vrchovaté lžíce pískového cukru
1 lžička soli

Postup přípravy receptu

  1. Očištěné kozí rohy dáme do velkého hrnce a zalijeme je horkou vodou, musí být ponořené a zakryjeme je poklicí. Necháme je takhle 20 minut, děláme to proto, aby papričky byly měkké a šly k sobě hezky rovnat. Po 20 minutách je scedíme a necháme okapat, aby v nich nebyla žádná voda. Vodu do nálevu spolu s octem, cukrem, solí svaříme.

  2. Na dno láhve dáme 5 lžic oleje, chilli papričku,1 bobkový list, 3 kuličky nového koření, trochu kuliček pepře, trochu cibule, kterou jsme nakrájeli na tenká kolečka a skládáme papričky, aby byly těsně u sebe. Poklademe je takhle do výšky asi 5 cm, dáme bobkový list, pár kuliček pepře, nového koření a cibule. Pokračujeme tímto způsobem až do konce. Končíme kořením a cibulí, pěkně umačkáme a přidáme zbylé 2 lžíce oleje.

  3. Zalijeme horkým nálevem 2-3 cm pod okraj a vložíme do mikrovlnné trouby a přivedeme do varu při výkonu 600- 650 W. Hlídáme bod varu, jakmile vzkypí voda, láhev opatrně pomocí utěrky vyndáme otřeme hrdlo do sucha, musí tam být nálevu necelý půl cm po okraj. Pevně zaděláme víčko a překlopíme dnem vzhůru a necháme do druhého dne na ručníku zchladnout. Po překlopení tam bude nálevu tak, jak jsme ho tam nalili. Můžeme také zavařit v zavařovacím hrnci 20- 25 minut při teplotě 85°C.

Komentáře k receptu Nakládané kozí rohy

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: nakládané kozí rohy kozi rohy jak zavařit kozí rohy kozí zavařit kozí rohy pálivé beraní zavařit kozí rohy zavarit kozi rohy nakládané kozí rohy se zelím kozi rohy nakladane nakládané kozy rohy recept na palive papriky zavařit kozí rohy nakládaná zelenina kozí zavařit kozí rohy zelí s kozím rohem nakládané beraní rohy kozi rohy zavarit nakládáme kozí rohy co jsou kozí rohy nakládane papriky rohy recept na beraní zavařit kozí rohy nnakladame kozi rohy recepty na nakládané papričky