Nakládané kozí rohy

Jaromira18 Kuchařka: Jaromira18

Doba přípravy: 60 minut Zavařeniny 0 názorů

Suroviny

Na jednu 3 l lahev:
650 g očištěných papriček
1 velká cibule
5 bobkových listů
15 velkých kuliček nového koření
1 velká lžíce barevného pepře
1 pálivá chilli paprička
7 velkých lžic oleje
450 ml vody
150 ml octa
2 vrchovaté lžíce pískového cukru
1 lžička soli
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Očištěné kozí rohy dáme do velkého hrnce a zalijeme je horkou vodou, musí být ponořené a zakryjeme je poklicí. Necháme je takhle 20 minut, děláme to proto, aby papričky byly měkké a šly k sobě hezky rovnat. Po 20 minutách je scedíme a necháme okapat, aby v nich nebyla žádná voda. Vodu do nálevu spolu s octem, cukrem, solí svaříme.

  2. Na dno láhve dáme 5 lžic oleje, chilli papričku,1 bobkový list, 3 kuličky nového koření, trochu kuliček pepře, trochu cibule, kterou jsme nakrájeli na tenká kolečka a skládáme papričky, aby byly těsně u sebe. Poklademe je takhle do výšky asi 5 cm, dáme bobkový list, pár kuliček pepře, nového koření a cibule. Pokračujeme tímto způsobem až do konce. Končíme kořením a cibulí, pěkně umačkáme a přidáme zbylé 2 lžíce oleje.

  3. Zalijeme horkým nálevem 2-3 cm pod okraj a vložíme do mikrovlnné trouby a přivedeme do varu při výkonu 600- 650 W. Hlídáme bod varu, jakmile vzkypí voda, láhev opatrně pomocí utěrky vyndáme otřeme hrdlo do sucha, musí tam být nálevu necelý půl cm po okraj. Pevně zaděláme víčko a překlopíme dnem vzhůru a necháme do druhého dne na ručníku zchladnout. Po překlopení tam bude nálevu tak, jak jsme ho tam nalili. Můžeme také zavařit v zavařovacím hrnci 20- 25 minut při teplotě 85°C.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 234 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Nakládané kozí rohy

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: nakládané kozí rohy nakládané kozí rožky nakladane kozi rohy top recept

Zapomněl/a jsem heslo